E-BÜLTEN
Hüseyin Akdeniz

Hüseyin Akdeniz

     Kardeşliğimizi dahada güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize,milletimize,İslam alemine,tüm insanlığa barış,huzur,mutluluk ve hayırlar getirmesini Allah'tan temenni ediyorum.

    Her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte  geçmesini diler,selam,sevgi ve saygılarımı sunarım..

 

 

10. Muhtarlar Toplantısı’nda İç Anadolu Bölgesi’ndeki illerden muhtarlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimde en çok oyu alan partiyi peşinen dışlayan, diğer ihtimalleri de ortadan kaldıran açıklamalar, ülkede koalisyon hükümeti kurulabilme imkânını büyük ölçüde sınırladı, zorlaştırdı” dedi.

Afyon, Aksaray, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kırıkkale, Konya, Kırşehir, Niğde ve Yozgat’tan gelen yaklaşık 400 mahalle muhtarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafiri olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen öğle yemeğinde ağırlandı.

Yemek öncesinde muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu toplantılarla Türkiye’nin her köşesinden muhtarlarla hasbihal etme imkanı bulduklarını, önümüzdeki zamanlarda bu toplantıları sürdürerek Türkiye’deki muhtarların tamamıyla bu şekilde bir araya gelmeyi hedeflediklerini belirtti.

“BİZDEN GERİYE KALACAK OLAN, YAPILMASINA VESİLE OLDUĞUMUZ ESERLERDİR”

Konuşmasının başında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde halen hizmet veren ve önümüzdeki zamanlarda hizmete açılacak olan yapılarla ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şair, ‘Baki kalan bu kubbede bir hoş sâdâ imiş’ diyor ya, bizler için de geride kalacak olan, yapılmasına vesile olduğumuz işte bu eserlerdir. İnşallah bizden sonra gelenler daha iyisini, daha güzelini ülkemize kazandırırlar” dedi.

Türkiye’nin çok güzel; ama bir o kadar da zor bir coğrafyaya sahip olduğunu ve coğrafi zorlukların, kimi zaman felakete dönüşebildiğini hatırlatarak, Artvin’de yaşanan sel felaketinin bunun bir örneği olduğunu söyledi ve bu felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diledi. Çok kısa sürede yağan çok büyük miktardaki yağmurun yol açtığı bu felaketin, can kaybıyla birlikte ciddi zarara da yol açtığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Selden etkilenen vatandaşlarımıza, buradan bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiliyorum. Devletimiz, ilgili tüm birimleriyle vatandaşlarımızın yanındadır, gereken her şey yapılmaktadır. Rabbime, milletimizi sel ve deprem gibi afetlerle imtihan etmemesi için dua ediyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE, TARİHİNDEKİ EN KRİTİK DÖNEMLERDEN BİRİNİ YAŞIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Türkiye’nin, tarihindeki en kritik dönemlerinden birini yaşadığına dikkat çekerek, bir yanda, güney sınırlarımız boyunca devam eden istikrarsızlık ve çatışma ortamının da tetiklemesiyle yeniden alevlenen bölücü terör örgütünün eylemlerine karşı güvenlik güçlerimizin etkili bir mücadele yürüttüğünü; diğer yanda ise yeni hükümet kurma çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlanması üzerine, Anayasanın verdiği yetkiye dayanak seçimlerin yenilenmesi kararını almak zorunda kaldığını ifade etti. Bunu ‘anayasal bir yetki ve mecburiyet’ olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bütün yollar denenmiştir. Yetkiyi vermiş olduğum Sayın Başbakan bütün siyasi partileri dolaşmış, kendileriyle gerekli görüşmeleri yapmıştır” dedi.

Muhtarlara hitaben, “Bugün sizlerle birlikte, tüm bu meseleleri değerlendirmek, düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Ülkenin ve milletin meselelerini muhtarlarımızla paylaşmamızı bir istihza, bir alay konusu haline getirmek isteyenler yine rahatsız olacaklar. Ama varsın olsunlar.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünlere milletimizle birlikte geldiğini, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceklerini kaydederek, şunları söyledi: “Muhtarlarımız, atanmış birer memur değildir. Milletin iradesiyle seçilmiş olan kişilerdir. Seçilmişler atanmışların fevkindedir. Doğrudan milletin oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı da, bu piramidin en tepesinde yer alıyor. Bizim aramızdaki muhabbet ve işbirliği, ülkenin huzuru, gelişmesi, kalkınması bakımından fevkalade önemlidir. Muhtarlarımızla aramızdaki güçlü bağı anlayamayanlar, aslında milletle aramızdaki ilişkiden rahatsızlar.”

“SIRTLARINI TERÖR ÖRGÜTLERİNE DAYAYANLAR, ARAMIZDAKİ GÖNÜL BAĞINI ANLAYAMAZLAR”

Kendisine, mahallesinde yaşayanların selamını getiren, kendi selamını da onlara götüren muhtarları aşağılayan ve istiskal ettiklerini sananların, kendilerini küçük duruma düşürdüklerinin farkında olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sırtlarını vesayet odaklarına, terör örgütlerine, paralel yapılara dayayanlar, aramızdaki sevgiyi, saygıyı, gönül bağını bugüne kadar anlayamadılar, anlayamayacaklar.” dedi ve şöyle devam etti: “Onlar ne derse desin, biz, ülkemizin ve milletimizin tüm meselelerini muhtarlarımızla, esnafımızla, işçilerimizle, işverenlerimizle, öğrencilerimizle; velhasıl milletimizle istişare etmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim en büyük güç kaynağımız ve yegâne güvencemiz millet, sizlersiniz. Milletimizin desteği sürdükçe, Allah da ömür verdikçe, ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Rabbim bizleri hak ve hakikat yolundan ayırmasın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinin, hiçbir partinin tek başına iktidarına imkân tanımayan bir milletvekili dağılımıyla neticelendiğini, bu sonuçtan sonra da kendisinin, Türkiye’nin bir an önce yeni hükümetine kavuşması konusundaki samimi temennilerini sürekli ifade ettiğini hatırlatarak şu açıklamaları yaptı: “Anayasada belirtilen süreci harfiyen işleterek, bu konuda kolaylaştırıcı ve teşvik edici bir tutum içinde oldum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin toplanarak milletvekillerinin yemin etmesinin, Meclis Başkanı’nın ve Başkanlık Divanı’nın seçilmesinin ardından hükümet kurma sürecini başlattım. 9 Temmuz’da, en çok oyu alan partinin genel başkanı olan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hükümeti kurmakla görevlendirdim. Bu arada, Meclis’te temsil eden siyasi partilerin de, koalisyon hükümetiyle ilgili tavırları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Seçimde en çok oyu alan partiyi peşinen dışlayan, diğer ihtimalleri de ortadan kaldıran açıklamalar, ülkede koalisyon hükümeti kurulabilme imkanını büyük ölçüde sınırladı, zorlaştırdı.”

“KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK”

Bütün bunlara rağmen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, siyasi partileri ziyaret ederek, koalisyon hükümetiyle ilgili görüşlerini aldığını, ana muhalefet partisi ile yürütülen görüşmelerin anlaşmayla sonuçlanamadığını, MHP’yle görüşmeden de hükümet kurulabilmesine imkan verecek bir sonuç çıkmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Siyasi partilerin açıklamaları, genel başkanların beyanları, artık farklı koalisyon hükümeti kurulabilme ihtimallerini ortadan kaldırdığı için, yeni bir görevlendirmeye de ihtiyaç duymadım. Zira Beştepe’nin, Cumhurbaşkanlığı makamının adresini bilmeyenlere ben hangi görevlendirmeyi yapacaktım? Bu makama, hatta şahsıma her türlü hakareti yapanlara, onlara hangi görevi verecektik? Kaldı ki bir koalisyon hükümetine yanaşmayanlar, ‘Haydi bir erken seçim için beraber bir koalisyon oluşturalım’ davetine hayır diyenlere neyin görevini verecektik? Bizim kaybedecek zamanımız yok.”

“BEN BU MAKAMA MİLLETİN İRADESİ İLE GELDİM”

1 Kasım’da gerçekleştirilecek tekrar seçim ile ilgili verdiği karara ilişkin süreci kısaca aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki günlerde Başbakan Davutoğlu’nun, yeni Bakanlar Kurulu listesini kendisinin onayına sunacağını açıkladı. 1 Kasım 2015 tekrar seçimlerinin şimdiden ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi ile ilgili kimi siyasilerin ve gazetecilerin dillendirdiği ‘milletin iradesini tanımayan’ şeklindeki yakıştırma ile ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu: “Bana bu yakıştırmaları yapanlar önce aynaya baksınlar. Ben bu makama milletin iradesi ile geldim. Milletin iradesi ile geldiğim halde, ana muhalefet partisinin başındaki ne diyor? ‘Milletin iradesini bırakın, Cumhurbaşkanını Parlamento’da seçelim.’ Yeni önerileri bu… Tekrar eskiye dönüş gibi bir gayretleri var. Biliyorlar ki millete gidildiği zaman milletin iradesi hiçbir zaman onlara teveccüh etmeyecektir. Sayın Başbakan ile ilgili, aramızdaki ilişkiler ile ilgili garip yaklaşımlarda bulunuyorlar. Her şeyden önce şunun bilinmesi lazım: Cumhurbaşkanlığı makamının görev alanı bellidir. Neyse bu görev alanı, ben o görev alanı içinde hareket ederim. Başbakanın da görev alanı bellidir. O da o görev alanı içinde hareket eder. Bu süreçle ilgili şahsıma yöneltilen eleştirilerin hiçbiri de doğruyu yansıtmıyor.”

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİNİ HAZMEDEMEYENLER ÇIKTI”

Ülkenin sorunlarının çözümü için milletin önüne doğru ve ikna edici çözümler koyamayanların, gerçek manada siyaset yapamayanların, şahsını hedef alarak sorumluluktan kaçmaya çalıştığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: “Varsa yoksa Erdoğan aşağı, Erdoğan yukarı. Yahu seçime ben girmeyeceğim ki siyasi partiler girecek. Benimle alıp veremediğiniz nedir? Seçimde zaten milli irade tecelli edecek, inşallah bunlara fırsat vermeyecek bir netice çıkmak suretiyle bu ülke istikrarına yeniden kavuşacak. Yaptığımız yatırımların hepsi ortada. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, emniyette, tarımda ne gibi yatırımlar yaptık; bütün bunlar ortada. Bütün bunların yanında Türkiye’nin güçlenmesini hazmedemeyenler çıktı. İçerde de çıktı, dışarda da çıktı. Türkiye’yi ayrımcılığın içine sokma gayreti içinde olanlar var. Bunun için de çok ciddi çalışıyorlar. İşte buna fırsat vermemek için inanıyorum ki önümüzdeki 1 Kasım seçimleri, istikrarın ya da istikrarsızlığın seçimi olacak.”

“SİYASETTE SÖZÜN VE SÖYLEMİN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR”

Siyaset kelimesinin, ‘devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış’ şeklindeki sözlük anlamına dikkat çeken ve siyasetin bir başka tanımıyla ‘insanları yönetme sanatı’ olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin ve milletin meseleleri konusunda en küçük bir fikri, en küçük bir emeği, en küçük bir hazırlığı olmayanlar, parti içi mücadeleyi siyaset yapmak sanıyorlar” şeklinde konuştu. Siyasette sözün ve söylemin öneminin büyük olduğuna; neyin, nasıl ve kime söylendiğinin önemli olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkenin ve milletin hayrına hiçbir söz söylemiyorsanız, ağzınızdan hareketten, küfürden başka bir şey çıkmıyorsa ve millete değil, sizi yönlendiren odaklara konuşuyorsanız, o sözün bir kıymeti yoktur. İşte görüyorsunuz, bir kısmı bir yerlerden aldıkları emri hemen ortaya koyuyorlar. Ben seçimlerden sonra yaptığım ilk konuşmada ne demiştim? Tekrar ediyorum; egoların bir kenara bırakılarak süratle bir hükümet kurulması gereğini açıkça ifade etmiştim. Ama o zaman birileri ‘Hodri meydan, erken seçim’ demişti. O gün bunu diyenler şimdi erken seçime ‘olmaz’ diyor. Hem her türlü koalisyon hükümeti kuruluşunun önünü kapatacaksınız, hem de Cumhurbaşkanını hükümet kurulmasını engellemekle suçlayacaksınız; bu akıl kârı bir iş değildir. Bu ülkede milletin iradesine saygı konusunda kardeşinizden daha ileride kimse yoktur, bunu biliniz. Aksini iddia edenler dönüp kendilerine, kendi geçmişlerine, kendi partilerine, oralara nasıl geldiklerine baksınlar. Seçimlerin yenilenmesinin faturasını şahsıma çıkartanlar, kendi kabahatlerini gizlemenin peşindedirler.”

“Mecliste güvenoyu alacak çoğunluğa sahip bir hükümet kurulmuşta da ben mi buna engel oldum?” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zaten böyle bir yetkisinin ve imkânının olmadığını ifade ederek, şu sözlere yer verdi: “Ama milletin desteğini alarak kavuşamadıkları imkanları şark kurnazlığıyla elde etmeye çalışanlara da, kusura bakmasınlar, geçit vermedim, vermem. Her şeyden önce bu benim milletime karşı sorumluluğumun gereğidir. Bunların sadece milletin iradesine değil, anayasa da saygıları yok. Hadi koalisyon şartlarında anlaşamadınız, hükümet kuramadınız, peki seçim hükümetinde yer almaktan niçin kaçıyorsunuz? Buyurun, işte Sayın Başbakan hadi gelin dedi beraber seçim hükümetini kuralım; ondan niye kaçıyorsunuz? Yapmaya çalıştığınız kurnazlığın milletimiz farkında değil mi sanıyorsunuz?”

“BU MİLLETE HİZMETİN BİR BEDELİ VAR”

Muhalefet partilerinin seçim hükümeti ile ilgili teklifleri olumsuz olarak cevapladığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Bunların derdi bu ülkeye hizmet değil, bunların derdi bu ülkede terörle mücadele değil. Bunların derdi, acaba 1 Kasım’da biz ne yaparız da, hangi tuzakla buradan biraz daha kârlı çıkarız; dertleri bu. Hiçbir zaman bunlar kalkıp da biz bir yük alalım, bir risk alalım, bu riski aldıktan sonra da bu ülkeye hizmet edelim gibi dertleri olmadı. Zaten geçmişine de baktığınız zaman bunların bu ülkede dikili ağacı yok. Açık konuşmak zorundayım: 2002’de göreve geldik. 3,5 yıl bu ülkeyi yönetenler vardı, kimler olduğunu biliyorsunuz onların. O 3,5 yıl yönetenler niye 5 yıl yönetmediler de bırakıp kaçtılar? Niye erken seçime gittiler, neden? Yönetemediler. Şimdi bakıyorsunuz yine aynı havada dolaşıyor. Samimi olalım, samimi. Her zaman bir şey söylüyorum; bu millete hizmetin bir bedeli var. Ne diyoruz biz? Halka hizmet Hakk’a hizmettir, bu çok önemli, ama bunların böyle bir derdi yok. Dün dinliyorum, yatıyor, kalkıyor, ‘Erdoğan da Erdoğan, Erdoğan da Erdoğan...’ Başka bir şey duydunuz mu konuşmada? Niye acaba bu kadar sevdalı bana anlayamadım? Çok garip. Yetmediği zaman bakıyorsunuz hakarete çok çirkin yollara düşüş, anlamak mümkün değil. Türkiye’yi Cumhurbaşkanlığı’nın değil, Meclis’in seçime götürmesini sağlayacak tüm yolları kapattığınızı milletimiz anlamıyor mu sanıyorsunuz? Onun işte milletim 1 Kasım’da inanıyorum ki bunun hesabını soracaktır.”

SEÇİM HÜKÜMETİNİN KURULMA SÜRECİ

Seçim hükümetinin kurulmasına ilişkin teklifi reddedenlere hitaben, “Anayasa gereği kurulması zorunlu olan ve nasıl kurulacağı da yine anayasada belirtilen seçim hükümetinde yer almayarak, ortaya çıkardığınız tablonun milletimiz idrakinde değil mi sanıyorsunuz?” sözleri ile seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyleyse siz bu milleti hiç tanımamışsınız demektir. Bu millet asla dayatmaya, alavereye, dalavereye gelmez. Bu milletin karşısında dürüst olacaksınız, harbi olacaksınız. Parti içi mücadele yöntemlerini tüm ülkeye teşmil etmeye çalışanlar bu sinsiliklerinin cevabını milletimizden alacaklardır.

Delikanlıca hükümette yer alıp ülke ve millet için hazırladığı projeleri hayata geçirme iradesini ve cesaretini gösteremeyenlerin millete söyleyecek sözü de yok demektir. Millet iradesini tanımamak asıldır budur. Devletin en üst makamları olan Cumhurbaşkanlığı’nı, Başbakanlığı istiskal etmeye çalışmak, millet iradesini tanımamanın en üst noktasıdır” diye konuştu.

Gelinen noktada artık bu tartışmaların hepsinin geride kaldığına ve Türkiye’nin tekrar seçim sürecine girdiğine işaret eden1 Kasım seçimlerinin ülkemizin ve milletimizin sorunlarının çözümünü sağlayacak bir sonuca vesile olmasını diledi ve şunları ekledi: “Tüm siyasi partilerimize, tüm adaylara seçimlerde başarılar temenni ediyorum. 7 Haziran seçim sonuçlarının yol açtığı sıkıntıyı 1 Kasım seçimlerinin çözeceğine inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, esas olan milletin iradesidir. Milletimiz 1 Kasım’da bir kez daha sözünü söyleyecek ve bu mesele inşallah hal yoluna girecektir. Çünkü Parlamento bu işi çözememiştir. Öyleyse merci neresidir? Millettir, öyleyse millet çözecektir bunu.”

“RET, İNKÂR VE ASİMİLASYON POLİTİKALARINI AYAKLARIMIZIN ALTINA ALDIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Güneydoğu bölgesinde yaşanan sorunların çözümü için başbakanlığı döneminden bu yana yürütülen çalışmalara da değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili şunları söyledi: “Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimiz günden beri önceliklerimizden biri de, ülkede terörü ve bundan dolayı yaşanan acıları bitirmek olmuştur. Bunun için demokrasi, özgürlükler, ve kalkınma alanında Cumhuriyet tarihinin en önemli adımlarını attık, en büyük reformlarını gerçekleştirdik. Biz analar ağlamasın derken ve bu doğrultuda adımlar atarken gerçekten çok samimi olduk. Türkiye’nin bu meseleyi ebediyen geride bırakması halinde 2023 projeleri başta olmak üzere, 2053, 2071 projeleri başta olmak üzere geleceğe ilişkin hedefleri rahatça gerçekleştirebileceğimize inandık. Biz kısa süreli bir projenin peşinde olmadık, biz uzun yılların projelerinin peşinde olduk. Bu anlayışla, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın geçmişte maruz kaldıkları baskıları ve onların izlerini ortadan kaldırmanın çabası içinde olduk. 81 vilayetimizin tamamındaki vatandaşlarımızla birlikte bölgedeki kardeşlerimizin de demokrasiden, hak ve özgürlüklerden, hukuk devleti ilkelerinden eşit şekilde faydalanabilmelerinin yollarını açtık, bunun için Anayasa’da ve kanunlarda gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdik, idari olarak yapılması gerekenleri yaptık. Aynı şekilde eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, sosyal yardımlarda ve diğer tüm alanlarda bölgedeki eksikleri giderdik, çok büyük yatırımları imza attık. Bunların hiçbirini bir lütuf veya ihsan olarak değil, milletimizin tamamıyla birlikte bölgede yaşayan insanların haklarını teslim etme anlayışıyla hayata geçirdik.”

 

Ret, inkâr ve asimilasyon politikalarını ayaklarının altına aldıklarını, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdiklerini; Türk’ü Kürt’ten, Laz’ı Çerkez’den, Gürcü’yü Abhaza’dan, Roman’ı Boşnak’tan ayırmadıklarını ve hepsini Allah için sevdiklerini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sevgi makam için olmaz, mevki için olmaz, para için olmaz, pul için olmaz, bu ancak bir inancın gereği olarak gerçekleşir. İşte biz bunu yaptık. Ama onlar bunu anlamadılar, anlamamakta direndiler” dedi.

“ÖLENLER KÜRT, ÖLDÜRENLER KÜRT”

Cumhurbaşkanı Erdoğan değerlendirmelerine şu cümlelerle devam etti: “15 yıl önce bu ülkede denseydi ki Hakkari’ye havalimanı yapılacak, kim inanırdı? Muş’a, Iğdır’a, Ağrı’ya, Şırnak’a havalimanı yapılacak dense kim inanırdı? Ama biz bunları yaptık. Niye yaptık? Çünkü 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarında elimizin değmediği yer kalmayacak dedik. Okullar yoktu, okullar yaptık. Üniversite yoktu buralara üniversiteler inşa ettik, şimdi Türkiye’de üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. Ama bunlar, terör örgütünü arkasına almış olan bu siyasi parti okullarımızı, camilerimizi, hayır kurumlarımızı yaktı, yakmaya devam ediyor. Bunların Fransa’da, Almanya’da, şurada, burada camilerimizi, evlerimizi kundaklayanlardan ne farkı var? Acımasızca 6-7-8 Ekim tarihlerinde benim Kürt kardeşlerimi sokağa döken bunlar değil miydi? 50 tane kardeşimiz orada öldürüldü. Ölenler Kürt, öldürenler de Kürt. Hani bunlar Kürtlerin temsilcisiydi? Bunların hepsi yalan. Bunlar dürüst değil, bunlar samimi değil; bunlar kandan besleniyor, ölümden besleniyor ve utanmadan, sıkılmadan da geliyor Suruç’un faturasını şahsıma kesmeye çalışıyor, gelip Milli İstihbarat Teşkilatı’na kesmeye çalışıyor. Bütün oyunların içinde siz varsınız, siz. Ve Diyarbakır’da da aynı oyunu oynadılar, Suruç’ta da aynı oyunu oynadılar ve bunların faturasını da ondan sonra utanmadan, sıkılmadan bize kesmeye çalıştılar.”

“ŞANTİYELERDE ARAÇLARI YAKANLAR NEYE HİZMET EDİYOR?”

Çözüm sürecinin öncesinde ‘demokratik açılım’ ve ‘milli birlik ve kardeşlik’ projesini gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhataplarının buna uymadığını, sokaklara dökülüp terör estirmeye başladığını, yol kesme, araç yakma gibi eylemlere başlayarak gerçek niyetlerinin milletin huzuru ve refahı olmadığını ortaya koyduklarını söyledi. “Soruyorum, şu anda ekranları karşısında bizi izleyen tüm milletime soruyorum; Allah aşkına şu anda bütün bu tırları yakanlar, doğalgaz şebekelerini bomba ile tahrip edenler, bütün elektrik hatlarını aynı şekilde yok edenler, barajlarda şantiyelere girmek suretiyle insanları kaçıranlar, oralardaki iş makinelerini yakanlar acaba neye hizmet ediyorlar?” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Onların temsilcisi durumunda olan siyasi parti acaba bu konuda bugüne kadar ne yaptı? O hala oradan gücünü alıyor, onun güç kaynağı o, yaptıkları bu. O barajlardan elde edilen nedir? O kurak topraklara su vermektir. O barajlardan elde edilen nedir? Elektriktir. Niçin? O bölgeleri aydınlatalım diye. Bayrak noktasında zaten hazımsızlıkları var. İşte son seçimde bazı yerlerde böyle sembolik olarak, beyaz Türkler görsün, dostlar alışverişte görsün kabilinden, birkaç Türk bayrağı dalgalandırdılar. Ama benim milletim bunları artık yutmuyor, gerçeği biliyor, bunların derdi başka. Bunların derdi, ülkemizi bölme gayreti. Ama buna asla muvaffak olamayacaklar.”

“KAMU GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINA YÖNELİK ADIMLARI ATMAKTAN GERİ DURMADIK”

Tüm bunlara rağmen geçmişte binlerce şehide, on binlerce cana, çok büyük maddi-manevi zararlara yol açan sorunun çözümü için ümitlerini muhafaza etmeye çalıştıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu güvenliğinin sağlanmasında, buna yönelik adımları atmaktan da biz geri durmadıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Şubat ayında CHP, MHP ve HDP’nin tüm direniş ve karşı çıkmalarına rağmen Cumhurbaşkanı olarak kendisinin de desteklediği ‘İç Güvenlik Paketi’nin Meclis’te kabul edildiğini vurgulayarak, “Bugün terör örgütüyle yeterince mücadele edilmediğini söyleyenler, terör örgütünün arkasında duranlar bu İç Güvenlik Paketi’ini çıkarmamak için Meclis’te omuz omuza hareket etmediler mi? Olumsuz oy vermediler mi? Bir kısmı hatta Meclis’i terk etmedi mi? Bunları görmemiz, bilmemiz lazım. Bu arada örgüte bir kez daha silah bırakma çağrısı yapıldığı halde bu çağrının da gereği yerine getirilmedi” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim döneminde bölgedeki illerin pek çoğuna giderek oralardaki havayı yerinde gördüğünü, seçimlerin sağlıklı bir ortamda yapılmamış olmasına rağmen yine de çıkan sonucun ülkemizin geleceği için hayırlı gelişmelere vesile olması ümidini devam ettirmeye çalıştığını söyleyerek, “Meclis’te 80 milletvekiliyle temsil edilme imkânı bulan partinin tercihini demokrasiden değil, terörden yana kullanması ümitlerimizi bir kez daha boşa çıkardı. Terör örgütü 11 Temmuz’da yaptığı açıklamayla ateşkesi bitirdiğini ve saldırıya geçeceğini ilan ettiğinde şayet bu parti siyasetteki varlığına uygun şekilde açık ve net bir duruş sergileyebilseydi, bugün Türkiye belki çok daha farklı bir yerde olabilirdi. Ama şimdi bakıyorsunuz sıkılmadan ‘ Terörü biz bitiririz.’ diyor. Hadi bitir, sen bitirdin de sana bitirme diyenler mi oldu? ‘Silahı biz bıraktırabiliriz’ diyor. Bıraktır hadi, sen bıraktırdın da sana bıraktırma diyenler mi oldu?” ifadelerini kullandı.

“SOKAKLARA HENDEK KAZIP, KEPENKLERİ KAPATTIRIP VATANDAŞIMIZA HAYATI ZİNDAN EDİYORLAR”

Bugüne kadar ülkede huzur ve güven ortamının kökleşmesi konusunda üzerlerine düşen hiçbir şeyi yapmayanlar şimdi çıkıp olayların sorumluluğunu devlete, Hükümete ve şahsına yıkmaya çalıştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devleti, hükümeti ve şahsımı ülkeyi çatışma iklimine sürüklemekle suçlayanlar, her gün güvenlik güçlerimize saldıran, yolları kesen, vandallık yapan bölücü örgüte tek bir söz dahi söyleyemiyorlar” dedi ve değerlendirmelerine şu sözlerle devam etti: “Daha dün çözüm süreci için adımlar atılırken terör örgütüne ‘Nasıl silah bırakırsınız, nasıl mücadeleden vazgeçersiniz?’ diyenler, bugün de devleti, hükümeti ve şahsımı savaş çıkarmakla itham ediyorlar. Evlerinde uyuyan polisi infaz edenler bunlar, eşiyle pazarda alışveriş yapan astsubayımızı katledenler bunlar, ailesiyle otomobiline binen, yavrusunun da yanında olduğu binbaşımıza kurşun yağdıranlar bunlar, kaza var diye çağırdıkları trafik polisini pusuya düşüren bunlar, yollara mayın döşeyip güvenlik güçlerine saldıran bunlar, kamyonları, iş makinelerini yakanlar bunlar... Bunlarda vatan sevgisi diye bir şey yok. O şantiyelerde çalışanlar kimler? Oradaki Kürt vatandaşlarımız, onlar çalışıyor. Sokaklara hendek kazıp kepenkleri kapattırıp vatandaşımıza hayatı zindan edenler bunlar. Dikkat edin, o hendekler neyle kazılıyor? Belediyelerin kepçeleriyle. Bu belediyeler, o malum partinin kazanmış olduğu belediyeler. Böyle bir barış hedefi olabilir mi?”

“GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTEMİYORLAR”

“Savaş isteyen devlet, hükümet ve şahsım, öyle mi?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu iddiaya inananların akıl sağlığından şüphe edileceğini, bu iftiraya destek veren yerli ve yabancı medya kuruluşlarının, dökülen her damla kanda, gözlerden süzülen her damla yaşta vebalinin olduğunu vurguladı ve şu açıklamaları yaptı: “Batı, dikkat edin şahsıma acımasızca saldırıyor, niye? Çünkü güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Aynı şekilde sırf siyasi ihtirasları uğruna bu fitneyi körükleyen siyasetçiler de kimlikleri ne olursa olsun bu vebalin ortağıdır. Ülkenin ve milletin bekasının söz konusu olduğu yerde diğer tüm hesapların, diğer tüm hesaplaşmaların bir kenara bırakılması gerekir. Biz böyle biliyoruz, böyle inanıyoruz, böyle hareket ediyoruz. Gözlerini kin ve düşmanlık bürümüş bir sözde aydın, sözde siyasetçi, sözde medya kesiminin ihtirasları uğruna ülkeyle birlikte kendilerini de ateşe atmayı göze aldıklarını ibretle ve üzüntüyle izliyoruz. Teröristlere çiçek çocuk, terör örgütüne hobi derneği muamelesi yapan hiç kimse bizim ve milletimizin gözünde masum değildir. Kendi vatandaşlarının ayağına iğne batsa kıyameti kopartan Batılı medya kuruluşlarının, Türkiye’deki terör eylemlerini masum gösterme çabasını da huzurlarınızda kınıyorum, lanetliyorum. Bu kuruluşlar terörün sınır tanımadığını, bugün bizi yakan ateşin yarın onlara da erişebileceğini unutmasınlar. Aynı şekilde yaşadıkları en küçük bir hadise karşısında, ‘Nerede bu devlet, nerede bu polis, nerede bu jandarma?’ diye feryat eden bir kesimin, terör örgütün saldırıları karşısında, ‘Devlet silahlarını sustursun’ diyerek bir duruş sergilemesini de şiddetle lanetliyorum, kınıyorum.”

“DEVLET SİLAH BIRAKMAZ”

Devletin askeriyle, polisiyle hiçbir zaman silahını bırakmayacağını, çünkü silahın, refahın sigortası olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onu gitsinler terör örgütüyle konuşsunlar. Onlar silahı sadece bırakmayacak, betona gömecekler. Bunu İngiltere’de de böyle yaptılar. ‘Silahlar sussun’ demek yok; silah bırakılacak, betona gömülecek veya bu ülkeyi terk edip gidecekler. Bu işin başka çaresi yok” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamboçya’da 2 milyon insanı öldüren Kızıl Kemerlerle aynı yöntemleri kullanan bölücü terör örgütünün yöntemlerini şirin gösterme çabalarının, artık tahammül sınırlarını aşmaya başladığına işaret eden ederek, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Bu meselenin demokrasiyle, özgürlükle kesinlikle hiçbir ilgisi yoktur. Türkiye’deki bölücü terör örgütüne gösterdikleri yaklaşımı Avrupa’daki herhangi bir yerde o ülkede faaliyet gösteren terör örgütüne karşı ortaya koymaya çalışanların inanın başına gelmedik kalmaz. Medya kuruluşuysa kapısına kilit vurulur, sivil toplum örgütüyse derhal faaliyetine son verilir. Yazarsa, kendini önce mahkemede, sonra cezaevinde bulur. Türkiye bu bakımdan özgürlük sınırlarının gerçekten çok geniş olduğu bir ülke... Milletimizin terör konusundaki hassasiyeti arttıkça başka tedbire gerek kalmaksızın bu tür yaklaşımların önünün kesileceğine inanıyorum. Teröre karşı tavır koymayan medya kuruluşları izlenmez, okunmazsa, sivil toplum kuruluşları itibar kaybına uğrarsa bu mesele kendiliğinden çözüm yoluna girer. İnşallah o günler yakındır.”

“MİLLET OLARAK BİN YILDIR BU TOPRAKLARI KANIMIZLA YOĞURARAK VATAN HALİNE GETİRDİK”

Terörle mücadele sırasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilere şifa dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millet olarak bin yıldır bu toprakları kanımızla yoğurarak vatan haline getirdik. Öyle anlaşılıyor ki bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamak için gelecekte de aynı fedakârlıkları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Hükümet kurma çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlanması, artan terör olayları ve küresel gelişmelerin ekonomide ciddi bir dalgalanmaya yol açtığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen nispeten sağlam bir duruş sergilediğini ve bunda da 12 yıldır Türkiye’yi güçlü bir ekonomiye kavuşturma konusunda attıkları adımların, geliştirdikleri reformların önemli bir payı olduğunu aktararak şunları kaydetti: “Paramızdan 6 sıfır atacağımızı söylediğimizde bazıları bize inanmamış; başaramayacağımızı, kısa sürede yeniden sıfırları ardı ardına sıralayacağımızı düşünmüştü. Düşünün devletin borçlanma faizi yüzde 63’tü, tek haneli rakama indirdik. Şu anda Avrupa’daki ülkelerin faiz oranlarına baktığınızda neredeyse hepsi 0’a yakın, 1, en yükseği ise 2. Amerika’ya bakıyorsunuz FED 0- 0.25 aralarında. Japonya’ya bakıyorsunuz, böyle... Ama bizim şu anda faizimiz bulunduğu noktadan aşağıya gelmesi lazım. Niçin? Yatırımları artırmamız gerekiyor. En kritik dönemde yatırımlar bizim çıkışımız olacaktır.”

Yaşanan tüm bu hassas gelişmelere rağmen ekonomimizin yine büyümeye devam edeceğine, hükümetteki ve bürokraside devamlılık sayesinde 2015 yılının, küresel krize rağmen ciddi bir kayba uğramadan hedeflerimize yakın düzeyde tamamlanacağına inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Kasım ayındaki seçimin ardından bir istikrar hükümeti kurulması halinde 2016 yılına büyük bir moralle gireceğimizden ve beklentilerin çok üzerinde bir büyüme oranına ulaşacağımızdan şüphe duymuyorum. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri ne güzel söylemiş; ‘Hak şerleri hayreyler / Zannetme ki gayr eyler / Arif anı seyreyler / Mevla görelim neyler / Neylerse güzel eyler.’ Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, milletin evini teşrifiniz için her birinize ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ediyorum. Mahallelerinizdeki, köylerinizdeki her bir kardeşime selamlarımı, saygılarımı, muhabbetlerimi iletmenizi rica ediyorum.”

GAZİANTEP

İLİ İLÇESİ ADI SOYADI GÖREV YERİ MAHALLE / KÖY
GAZİANTEP ARABAN İbrahim ÇELİK Akbudak MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mustafa KORKMAZ Akkoç MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Ali ÇELİK Altınpınar MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Kadir KISA Aşağıkaravaiz MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mustafa DAĞDELEN Aşağıyufkalı MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Şıhmehmet YILDIZ Bağlıca MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Doğan KILIÇ Başpınar MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Bünyamin POLAT Beydili MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mehmet ŞEKER Çiftekoz MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Ömer CANSEVEN Dağdancık MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mehmet ÇETİN Doğan MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Yusuf ŞENER Dumlu Pınar MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Vakkas SARIKAYA ELİF MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Seydi Vakkas KAYA Emirhaydar MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mustafa AÇIKGÖZ Erenbağ MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Salih ÇOBAN Esentepe MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mehmet AKSU Eskialtıntaş MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Ali ÇOBAN Fakılı MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Servet ÖZGÜLEÇ Fevziçakmak MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Recep SABANCI Fıstıklıdağ MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Ahmet KORKUT Gelinbuğday MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Ramazan TÜRKAN Gökçepayam MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Celal ÖZKOYUNCU Güllüce MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Kasım BİLGE Gümüşpınar MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Osman YAĞCI Güzey MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Hüseyin KURT Hasanoğlu MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Seydi ÇALIŞKAN Hisar MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Hasan Hüseyin KARA Kale MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Tarık KÜREŞ Karababa MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Hasan DOĞAN Karacaören MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Halfe TUNADAĞI Köklüce MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Hüseyin DEMİR Körhacıobası MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Sıddık BUDAK Küçüklü MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Haci İLİK Mehmet Gökçek MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Hüseyin ERÇALAĞAN Muratlı MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Doğan ELMAS Nurettin MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Nuri KARAKUŞ Sarıkaya MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Muhittin GÜNDOĞDU Sarıtepe MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mustafa ÖZKAN Tarlabaşı MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Ahmet KILIÇ Taşdeğirmen MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Veysel Garani SARITİKEN Turgut Özal MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Mustafa GÜLMÜŞ Yaylacık MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Kemal KÜPE Yeni Altıntaş MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Şerif ALTINTAŞ Yeşilova MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Bayram ÇOBAN Yolveren MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Haci IŞIK Yukarıkaravaiz MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Arzuman TOPRAK Yukarıyufkalı MAHALLE
GAZİANTEP ARABAN Sıddık TURAN Ziyaret MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ömer AKSOY Ağabey MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Reşit YILMAZ Ağalarobası MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Recep ÇİTÇİ Akınyolu MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Şeyho ÇAKMAK Alaca MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ömer ASLAN ALTINÜZÜM MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Burhan ÇIĞIR Arpalı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Şıhmehmet ÖZÇAKMAK Atatürk MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Yakup KAYA Aydınlık MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Adem KILIÇ Bahçelievler MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Haci KILÇIK Bayraktepe MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Halil DUMAN Beyler MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Şıhmus YILDIZ BOĞAZİÇİ MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Orhan ŞAHİN Burhaniye MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Şemsettin ERÇELİK Burunsuzlar MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Şahin GÜZEY Cevdetpaşa MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Haci YILDIRIM Cumhuriyet MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mehmet DEVECİ Çamlıca MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Savaş KUŞ Çerçili MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Halil GÖRGÜLÜ Çınarlı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Muhittin SÖNMEZ Çolaklar MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ali ÇİÇEK Çubuk MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Bünyamin ASLAN Değirmencik MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Zeki DEMİR Dervişpaşa MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mehmet EROĞLU Elbistanhüyüğü MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Halil ŞENBULUT Erenler MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ömer TİKEN Esenler MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mehmet Hanifi ÖZDEMİR Fevziçakmak MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ömer YILDIZ FEVZİPAŞA MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Kadir DALOĞLU Göltepe MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Devlet KÖSE Güllühüyük MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Rıza YILMAZ Güngören MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mustafa DAĞLI Hacı Ali Öztürk MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ali KOÇAK Hanağzı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Erol BÜLBÜL Hasanlök MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Nurullah MURAT Hürriyet MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Bekir SARI İdilli MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Hüseyin GÖKMEN Kabaklar MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Cemal GÖK Kalaycık MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Hasan ÜZER Kaleobası MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Duran ÖZDEMİR Karacaören MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ahmet HOŞGÖREN Karakaya MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE İsmet ŞAHİN Karapınar MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Bekir KELEŞ Karapolat MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Süleyman YILMAZ Kayabaşı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Kadir KARABULUT Kazıklı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Hasan Esat TAŞKOPARAN Kırıkçalı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Halil AKKAYA Koçcağız MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Erdal EROL Kozdere MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ökkeş KAPLAN Köklü MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Rıza DEMİRCAN Kuşçumustafa MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mehmet ÖLMEZ Ortaklı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Hakan ÇETİN Örtülü MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mustafa UYGUN Pınarbaşı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mustafa YÜKSEL Serinevler Mahallesi MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ramazan UÇAR Sulumağara MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Hüseyin YILDIRIM Şahmaran MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Hakkı DEMİREL Şerikanlı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Cengizhan KAPLAN Tandır MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Fevzi KİRAZ Telli MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Gülay ÇETİN Türkbahçe MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE İdris KARAGEYİK Yağızlar MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Ökkeş TOZ Yelliburun MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Aziz GÜNEŞ Yeni MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mehmet ÇETİN Yeniceli MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Süleyman KAYA Yeniköy MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mustafa GÜNEŞ Yesemek MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Mustafa KÖSE Yeşilova MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE İsmail ERKMEN YEŞİLYURT MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Sait GÜZEL Yolbaşı MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Şehmus İZGÜDEN Yukarı bilenler MAHALLE
GAZİANTEP İSLAHİYE Resül KILIÇ Zincirli MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mahmut İNAL Akçaköy MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ İsmail Şamil GÖGEBAKAN Alaçalı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Selim ALAGÖZ Alagöz MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Kemal İNAL Arıkdere MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Bekir TİRYAKİ Ayyıldız MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Sedat TİRYAKİ Balaban MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Yavuz Merve TUNÇEL Beşkılıç MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Halit BOZKURT Çarşı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Şerif ÖZASLAN Çiftlik MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Kadir YILMAZ Eceler MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mustafa FIRAT Elifoğlu MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Süleyman UZUNASLAN Erenyolu MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Metin GEZER Etiler MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mehmet BOZKURT Gürçay MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mehmet İrfan ÇAKIR Karacurun MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mustafa KOCAASLAN Karanfil MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Cemal BOZKURT Karşıyaka MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mehmet KARTAL Kelekli MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Adil ÖZMEN Kepirler MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Vedat ASLAN Kıvırcık MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mehmet KORKMAZ Korkmazlar MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Halaf EROĞLU Kuruyazı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Hasan POLAT Lojmanlar MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ İsmail ÖZTÜRK Öncüler MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ İbrahim BOZKURT Örmetaş MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Hüseyin ÖZTEKİN Savaş MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mustafa GÜZEL Soylu MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Osman ÇİÇEK Subağı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ İbrahim Rüştü FINDIK Şenlik MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Yaşar Bilal ÇAĞLAYAN Teketaşı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Abdullah KILIÇ Tosunlu MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Hüseyin AKSOY Türkyurdu MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ İbrahim ÖZBERK Yarımca MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Hüseyin DEMİR Yaşar MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Cuma DOĞAN Yazır MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Zeynal GÖREN Yeşerti MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Menderes SARI Yolağzı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Ümmühan BOZKURT Yurtbağı MAHALLE
GAZİANTEP KARKAMIŞ Mehmet ÇAKIR Zührecik MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mustafa TAŞÇI Adaklı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Fatih BİLMEZ Akçakent MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Haluk Ahmet ÇAPAN Akkuyu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bekir KAPLAN Alahacı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mustafa POLAT Altındağ MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Uğur BALCI Aşağıbayındır MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Abdi BAKIR Aşağıçardak MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bekir KARAKUŞ Atatürk MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Müslüm YILMAZ Bağlıca MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Müslüm ŞEKER Bahçeli MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet BOZKURT Ballı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Atalay ÖZDEMİR Belkıs MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hüseyin TAŞ Belkıs MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hasan KAPLAN Boyluca MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ali Işık DENİZ Bozalioğlu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet Temel MERMER Cumhuriyet MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP İlhan ASLAN Çakmaktepe MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet Ali KAYA Çanakçı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ünal DİKEN Çatalca MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hasan KALKAN Dayıdağı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Cuma ÇİÇEK Dazhüyük MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Osman KAPLAN Dernek MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ahmet Yavuz ORAL Doğrular MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Yusuf FISTIK Duraklı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Şerif ŞAHİN Dutlu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Fatih DOĞAN Düzbayır MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hanifi ÇİÇEK Ekinci MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Halil YILMAZ Erenköy MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ali YILMAZ Eskikonak MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet UÇAR Eyüp Sultan MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ahmet CEYLAN Fatih Sultan MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Abubekir TURAN Fevkani MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Seyit Ahmet KANAR Fevzipaşa MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mahmut GÜLER Fırat MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mustafa KARA Gaziler MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet KILIÇPARLAR Gevence MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Yaşar YILMAZ Gökçeli MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Osman ŞEN Güder MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Müslüm DEMİR Gülkaya MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Sıtkı KILIÇ Gümüşgün MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mahmut BOZKURT Günaltı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Yusuf KILIÇ Gürbaşak MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Şıh ŞAHİN Güzelköy MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Kemal KARAKUŞ Hafızpaşa MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hüseyin YAŞAR Hancağız MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Tahsin OĞUZ Hazımoğlu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hurşit AÇIKGÖZ İkizce MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Fadil YALÇINKAYA İntepe MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Recep ŞEKER İstasyon MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mahmut AKPAK İstiklal MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ata KILIÇPARLAR Kale MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hasan YALÇIN Kamışlı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Salih YILMAZ Karaburç MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Şükrü GÜRBÜZ Karşıyaka MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Selim KAYA Kayalar MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Fahri KAYA Keklik MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bekir YILMAZ Kesiktaş MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Nihat AYKUT Kıbrıs MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Galip SÖNMEZ Kıraçgülü MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Cemal BİRBİLEN Kıratlı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Harun ASLAN Kızılcakent MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Yusuf YALÇINKAYA Kızılin MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Adnan PALAMUT KOCATEPE MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet YAŞAR Korucak MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ali AYIK Köseler MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bozan KARA Kumla MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet BİRELLİ Kurucahüyük MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ali KAHRAMAN Mağaracık MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Abdullah ÇEVİK Mehmetobası MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ahmet ÖZTÜRK Menderes MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Kemal ASLAN Mercanlı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP İsmail ÖZKILIÇ Mihrap MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ahmet CENGİZ Mimarsinan MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Ayhan KAHRAMAN Nahırtepe MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet KAYA Namıkkemal MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bozan ASLAN Özyurt MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Fatih CANKESEN Pazarcami MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP İbrahim Halil ÇİÇEK Saha MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Battal ÖZDEMİR SALKIM MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bülent CANPOLAT Samandöken MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hüseyin AĞCAN Samanlı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bahattin YILMAZ Saray MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Hasan NAİM Sarıkoç MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Yakup KESKİN SEKİLİ MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Davut KARABACAK Söğütlü MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Cevdet KORKMAZ Suboyu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet ÇINAR Sultan Abdulhamit MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP İbrahim ÇELEN Şahinbey MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mustafa AKSU Şıhlar MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mahmut Fedai AKIN Tahtani MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Yasin ASLAN Tanır MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Abdülbasit BÜYÜK TATLICAK MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Devriş DOĞAN Tosunlu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Doğan ASLAN Toydemir MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mustafa KURT Tuluktaş MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Şükrü BAKAR Turlu MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Bülent BOZFIRAT Turnalı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Kemal ÇAKMAK ULUYATIR MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Cuma AĞAÇ Yağcılar MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Zihni KARAKUŞ Yağmuralan MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Cuma TORUN Yarımtepe MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Alaeddin TUNÇERDEM Yeniyapan MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Şaban ASLAN Yeniyazı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Gökhan KÖSE Yeşilevler MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Abidin KILIÇPARLAR Yolçatı MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Cengiz BAYINDIRLI Yukarıbayındır MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Halit OKTAŞ Yukarıçardak MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Nihat ÇELİK Yunus Emre MAHALLE
GAZİANTEP NİZİP Mehmet KILIÇKIRAN Zeytinlik MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Bekir ŞİMŞEK Alpaslan Türkeş MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Kadir ÖZKAN Altınova MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ali GÖĞEBAKAN Aslanlı MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ali KILINÇ Ataköy MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Veli KARTAL Atatürk MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mehmet KARAKUŞ Atmalı MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Halil AKSU Bademli MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Yunus GÖKKAYA Bahçelievler MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Yusuf BUĞDAY Balıkalan MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ramazan BAŞPINAR Başpınar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Abdullah TAŞDEMİR Belpınar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Menduh ÖZER Çakmak MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mehmet EKER Demirler MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI İbrahim CAN Durmuşlar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ali GELGEÇ Emirler MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Durdu GÖKKAYA Esenyurt MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mehmet GÖK Fatih MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mehmet ÇİRKİN Gedikli MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ali ÖZPUNAR Gökçedere MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ali TOPRAK Gözlühüyük MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Süleyman ARSLAN Hamidiye MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Yusuf ÖZKAYA Hisar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Cemal KALKAN İçerisu MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Muhammet Sadık DİLATMAZ İkizkuyu MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Murat KISACIK İncegedik MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ömer DEV İncirli MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mahmut DAĞCI Karaburçlu MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI İlyas BOZ Kartal MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Hasan YORULMAZ Kırışkal MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mesut ÖZDEMİR Kırkpınar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Bülent YEDİPINAR Kömürler MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Musa AKBULUT Kurudere MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ökkeş ÜZER Kuzoluk MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Recep MERT M.akif Ersoy MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mustafa KOÇ Mesthüyük MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI İmam Hüseyin KAYA Naimler MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mevlüt KIYICI Nogaylar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Fikri KAZAN Olucak MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Yücel ÇALIŞKAN SAKÇAGÖZ MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Süleyman TUNA Sayburun MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Salman TORBAŞ ŞATIRHÜYÜK MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Rasim UZUN Tandırlı MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Hamza KAYA Terken MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Mustafa ŞENTÜRK Torunlar MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI İbrahim ÇENECİ Tüllüce MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Cevdet MİNTAZ Yavuz Selim MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Bünyamin BAŞARICI Yaylacık MAHALLE
GAZİANTEP NURDAĞI Ökkeş POSTALLI Yeni MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mustafa Hanifi ÖZDEMİR Acer MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yaşar POLAT Akçamezra MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet ÖZCAN Altınyurt MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Hasan SERİN Ambarcık MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Hüseyin ERDOĞAN Arslanlı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Berkel UĞUR Asmacık MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Murat BOZGEYİK Aşağı güneyse MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Enver ÖZBUDAK Aşağı yeniyapan MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet DEMİR Aydınkaya MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Reslan AKBULUT Belören MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Erdal GEÇER Beşdeli MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet YILMAZ Bulduk MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet UĞUR Büyükkaracaviran MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Fazlı TAŞKESEN Cumhuriyet MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Nihat BOZGEYİK Çatalçam MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet ULAŞLI Çatalsu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İsmail ÖZDEMİR Çavuşbaşı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mesut ÖZBAY Çaybaşı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet Yavuz ÇELİK Çaybeyi MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İsmail AKYILMAZ Dero Küçükkaracaviran MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Enver BOZGEYİK Devehüyüğü MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mahmut İLÇİ Dibecik MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Çerkez TAMER Dikmetaş MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İsmail MERT Direkli MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Nüveren HAMURLU Doğanpınar MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ahmet YILMAZ Dokuzyol MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Kartal BOZDOĞAN Duruköy MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mustafa ÇELİK Dutluca MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yusuf ÖZTÜRK Ekinveren MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yalçın KURT Ermiş MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Hüseyin AYDEĞER Fatih MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ahmet TAŞDELEN Gebe MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yusuf KOÇAK Gedik MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ali ÖZÇİÇEK Güllük MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet ÇAKMAKCI Gündoğan MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet Akif ÇELİKKANAT Gürsu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Şefik ÖZTÜRKMEN Güveçli MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Deniz TAMER Güzelce MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yunus TAŞDEMİR Hacar MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İbrahim SEÇKİN Hatunlu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Şefik AYDOĞAN Hötoğlu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Coşkun AKDAĞ Hürriyet MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ahmet BOZDOĞAN İkizkuyu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Abdullah KURT İnceyol MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yılmaz POLAT İnkılap MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ömer YALIM İnönü MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Abdülkadir Bahir ÖZTÜRKMEN Kabacaağaç MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Abdulkadir BİRELLİ Karaburun MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet YILMAZ Karadibek MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet ÖZTÜRK Karaman MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mustafa ÖZBULUT Karataş MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Halil KILINÇLAR Kaşyolu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ahmet YILMAZ Kavunluk MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ramazan UZUN Kayacık MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Emrullah TABUR Kayalıpınar MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Cengiz ÖZTÜRK Keçikuyusu MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Şıh TABUR Keçili MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Zeki BODUR Kersentaş MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yahya BAKAN Kılavuz MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İprahim KOÇAK Koçaklar MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Kazım KILIÇ Kovanlı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yakup KARACAN Körkün MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ali KARATAŞ Kurtuluş MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Kemal OĞUZ Kuruçay MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Cafer ÇEKİCİ Mimar Sinan MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet AYTOP Oğuzlar MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ahmet POLAT Sazgın MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İsmail PALTA Sergili MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet POLAT Sevindi MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet Zarif ÖZTOSUN Subaşı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Metin GÜRLER Sütlüce MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Ahmet YİĞİT Şahinbey MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet BOZASLAN Şıh Küçükkaracaviran MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Önder ÖZTÜRKMEN Taşçanak MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Musa KARAKAN Taşlı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Fevzi YILDIRIM Taşyazı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Abbas SÖNMEZOĞLU Tınazdere MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mustafa YAŞAR Tüzel MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Cuma ÖZDEMİR Uğurova MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Veli SEÇKİN Ulaşlı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yaşar BOZKURT Üçdamlar MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Yasin ÇOLAK Üçkubbe MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Şefik KURTLAR Yakacık MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Mehmet Hanifi NAFAK Yalnızbağ MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ İzzet ŞAHAN Yazılı MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Hanifi OĞUR Yeni Cumhuriyet MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Reşit DOĞAN Yeniköy MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Vedat DAŞDEMİR Yeşiltepe MAHALLE
GAZİANTEP OĞUZELİ Şıho ÇİÇEK Yukarıgüneyse MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cuma TAŞDOĞAN 23 Nisan MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Kadir SÜLÜKER 25 Aralık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Kemal ERASLAN 60. Yıl MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ziya TOSUNOĞLU 75. Yıl MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Bülent BERK Abdülhamit Han MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hasan YILDIRIM Akbayır MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet MAYDA Akbulut MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İzzet ÖNER Akdere MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Fikret DALKILIÇ Akkent MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Murtaza ŞAHİN Akpınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hüseyin YILMAZ Akyazı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Recep DONÇ Akyol MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Bülent YEGÜL Alaybey MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ayhan ÖZCAN Alibaba MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Murat ALKAVA Alleben MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hasan YILMAZ Almalı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mitat BOSTAN Aydınbaba MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Durdu ŞAHİN Bağlarbaşı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa ÇAY Bahçelievler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Nazım KARAKUŞ Barak MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cevdet EKİNCİ Barış MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yaşar BOZKURT Bayramlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Latif SÜLÜKER Bekirbey MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet KAYA Bekişli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Abdullah TOPÇU Belen MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Erdal BOZKURT Beşkuyu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mahmut İLETMİŞ Beştepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İbrahim Halil CENGİZ Bey MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet Doğan TEKE Beyazlar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Zübeyit ÖZER Beybahçe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Eyup YILDIRIM Beydili MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali KÖSE Binevler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İbrahim Halil ATICIBAŞI Bostancı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Kazım ATEŞ Bostancık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Halil SOYLU Boyacı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Muhtar GÜLEN Bozca MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Kemal ÖZPAY Bozoklar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Recep İLBEYİ Burçkarakuyu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali ÖZTÜRK Bülbülzade MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Süleyman GÜNDÜZ Cabi MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet SAĞLAM Cebeler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Aziz GÜRLER Cemal Gürsel MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cuma DOĞAN Cengiz Topel MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Rüstem TURGUT CEVİZLİ MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yunus KAPISIZ Cumhuriyet MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İbrahim Halil SELLÜM Çağdaş MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hasan Hüseyin YANARDAĞ Çamlıca MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali ÖZDEMİR Çamlıtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yusuf KAYHAN Çapalı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ramazan KEKLİKÇİ Çevreli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hilmi ŞİMŞEK Çimenli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hayri TOPALBEKİROGLU Çöreklik MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ramazan YILDIRIM Çubukdiken MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ejder AKSOY Damlacık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Bekir POLAT Deniz MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet KALKAN Deredüzü MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet BAYSAL Doğanca MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Süleyman DAĞCI Dokur MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa GÖÇMEN Dumlupınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa ÖZOĞLU Durantaş MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Garip YILDIRIM Düztepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali DEMİR Ekinli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hayri ÖZTÜRK Ertuğrul Gazi MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hüseyin İŞLEKOĞLU Esentepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Duran KILINÇ Esentepe Burç MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Burhanettin KARASU Etiler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Miktat KONT Eyüpoğlu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cindi ARSLAN Fırat MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İbrahim BİLİCİ Fidanlık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa KOYUNCU Geneyik MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet EŞKİ Gerciğin MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Şeyho BİLGEÇ Geylani MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Doğan KÖR Güllüce MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cuma SEÇKİN Gülpınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Nazım TÜMMÜ Gümüştekin MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ataman DEMİR Güneş MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hatice HORTOĞLU Güneykent MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet Duran TABO Güzelvadi MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ramazan ASLAN Hacıarslan MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Haydar ÇOLAK Hacıköprü MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Sadık DEMİR Hacıköy MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ahmet DÖLEK Hoşgör MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Sabit KANDEMİR İbn-i Sina MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ahmet GENÇ İnönü MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yaşar MAYDA İstiklal MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Bayram POLAT Kabarcık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hayri BEKLER Kahvelipınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cuma BOZAN Kale MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa BULUT Kaleboynu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Murat GENÇ Kanalıcı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İsmet KARAHAN Kapçağız MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cuma YILMAZ Karaçomak MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cengiz KILLI Karagöz MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Aladdin DEMİR Karatarla MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Abdullah SAĞLAM Karataş MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa KILINÇ Karayılan MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İbrahim KILIÇ Kavaklık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Şaban İNCEARIK Kavşak MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Emin GÜNEŞ Kayakent MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hamza GÜN Kazıklı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ergün KICIKOĞLU Kepenek MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Beyhan TAŞKIN Kerer MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Metin AĞIÇ Kıbrıs MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali ÇEVEN Kılınçoğlu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İbrahim DURAN Killik MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Doğan KOÇAK Kolejtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ahmet ÖZTÜRK Konak MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa Volkan ÇALIŞIR Kozanlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hayri KANLIOĞLU Kozluca MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa BAY Kumru hamurkesen MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ökkeş ÖZŞAHİN Kurbanbaba MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ahmet İNCE Kuşçu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa ACAR Küçükkızılhisar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Seyit YILMAZ Külecik MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Servet BOZTAŞ Kürüm MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Metin YALÇINKAYA Malazgirt MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet EŞKİ Mavikent MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet DAĞ Mimar Sinan MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mahmut YILMAZ Morcalı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Halit DERSİNLİOĞLU Muhacirosman MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Osman KAYA Narlıca MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Faruk DAMAR Narlıtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ahmet ÇEVİK Nuripazarbaşı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Müslüm KURT Ocaklar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Sami HIZAL Onur MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Muzaffer ÇINAR Ortaklar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Arif DURMAZ Osmanlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa GÜÇLÜ Ozanlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet Recep ÇETİNYÜREK Öğretmenevleri MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali Rıza ALBAYRAM Pancarlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ahmet DOĞAN Perilikaya MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hüseyin BOZKURT Saçaklı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hanifi DURAN Sakarya MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet ASLAN Sarıbaşak MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet KARABURAN Sarıkaya MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hakkı BEYAZAY Sarısalkım MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Kadir ÇOBAN Sarıt MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ökkaş TİTİZ Savcılı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali KAPLAN Seferpaşa MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cemil KARA Serince MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet DEMİR Serinevler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Şeref KUT Sırasöğüt MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet GEZER Sultanselim MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet Baki PAKHUY Suyabatmaz MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İsmet KAYA Şahinbey Mülk MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Kemal ÇEVİK Şahintepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet AYDIN Şahveli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet Cihangir SİMİTÇİ Şekeroğlu MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Şükrü ERİŞ Şenyurt MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali AKKÜREK Tekstilkent MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet Nuri DİNLER Tışlaki MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet SUYABATMAZ Tiyekli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Durmuş ÖZTÜRK Töreli MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet YILDIZ Turanemeksiz MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Talip ÇELİK Türkmenler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hasan YILDIRIM Türközü MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Osman HALAT Türktepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Şahin KARAKEÇİ Ufacık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yaşar KORKMAZ Uğurtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Dede GÜR Ulaş MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet YELTEKİN Üçoklar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Nurittin NANE Ünaldı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hüseyin AMAÇ Vatan MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ali BİLGİN Yağdöver MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yalçın GÜL Yamaçtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Salih KÖKMEN Yavuzlar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Fikret SERT Yaycı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cengiz ÖZÇETİN Yaylacık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Doğan DAHAN Yazıbağı MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Nahsen SÜLÜKER Yazıcık MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mehmet GÖK Yeditepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Menderes BİLGİÇ Yeniköy MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Mustafa KINACI Yeşilevler MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İsmail YILDIRIM Yeşilkent MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Cuma SAYGILI Yeşilköy MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Doğan SÜMER Yeşilpınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Yusuf ALBAYRAM Yığmatepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ünal ALBAYRAM Yoğuntaş MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Hacı YILDIZ Yukarıbayır MAHALLE
GAZİANTEP ŞAHİNBEY Adem TANRIÖVER Zeytinli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet OĞUR 15 Temmuz MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Murat GÜL 29 Ekim MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ramazan DOĞAN 8 Şubat MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ökkeş BEŞE Acaroba MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Yıldırım BOYNO Ağaçlıboyno MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ahmet ÖZASLAN Akçaburç MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Yılmaz KÖSEOĞLU Akçagöze MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet Savaş ÖZTÜRK Aktoprak MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali KÖSEOĞLU Alparslan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali Rıza KARAKUŞ Aşağıarıl MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali ALGIN Atabek MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsa POLAT Atakent MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ramazan GÜRCÜNÜNOĞLU Atalar MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Fatma Burçin UÇAR Atatürk MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Salih BİRİŞİK Aydınlar MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Cengiz TUNÇER Aydıntepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Veysel Şahin KADI Bağbaşı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mecit KATIRCI Batıkent MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Kadir TİS Battal MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Cengiz ŞAKİ Bayatlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Abdullah YILMAZ Bedir MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Enver ÖZEKİCİ Belkıs MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Bülent ERTENLİCE Beykent MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali GÜLER Beylerbeyi MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet KARAOĞLAN Beyreli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Durmuş KILINÇ Bilek MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali SÖNMEZ Boyno MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa CAN Bozobası MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hanifi ÖZKESEN Burak MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Halil TERLEMEZ Büyükpınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Adnan ASLANOĞLU Cerityeniyapan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Fevzi YILMAZ Çağkuyu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İbrahim AKSÜT Çağlayan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mahmut DUYAR Çakmak MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet Cemil ŞAHİN Çamlıtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ramazan FISTIKÇI Çıksorut MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Oya YAZGAN Değirmiçem MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Cevdet CANDAR Dımışkılı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Süleyman ÇAY Durnalık MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hasan DİKEN Dülük MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Muzaffer YİĞİT Dülükbaba MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Nafi ÇOBAN Dündarlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsa ALAGÖZ Emek MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Halil CANDEMİR Erikli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ahmet GÜNEŞ Eskişarkaya MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İbrahim Halil KARGIN Eydibaba MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Vakkas MAYTAP Eyüpsultan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet FAKIOĞLU Fatih MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet YILMAZ Fıstıklık MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Memet YILDIZ Gazi MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa BİŞKİN Gazikent MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Zehra Nur KÖŞKER Gaziler MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İbrahim POLAT Girne MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Cuma BİLİCİ Göksüncük MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mithat ÖRS Göktürk MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İbrahim OLCAY Göllüce MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet ZENCİRCİ Göztepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Memik Dede GÖKER Günbulur MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Şaban KAYA Güngürge MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Uğur GÖKÇEK Güvenevler MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali DAL Güzelyurt MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet MEMİLİ Hacıbaba MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali POLAT Hasırcıoğlu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Asım YAŞAR Humanız MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hasan SAZLIK Hürriyet MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet ARSLANER Işıklı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hasan Hüseyin YAŞAMALI İbrahimli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Adnan ÖZASLAN İbrahimşehir MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa BAYINDIR İncesu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa AKGÜN İncilikaya MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa İYİDİR İncirlipınar MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet BEYAZOĞLU İskenderli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet KİRAZ Kabasakız MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet YALÇIN Karacaahmet MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali TEZE Karacaburç MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Kemal KAYA Karacaoğlan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Reşit BOZKURT Karacaören MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Doğan ŞAHİN Karadede MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hanifi ŞAHAN Karahüyük MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsrafil ERKAÇ Karakesek MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa DAĞLIOĞLU Karaoğlan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa ÇAĞLAR Karayusuflu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa KAYGIN Karpuzkaya MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Necati YILMAZ Karşıyaka MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Cafer CEYLAN Kayaönü MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet ÖZALP Kızık Karasakal MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet SARIOĞLU Kızıkhamurkesen MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Çavuş ÖZASLAN Kocatepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Yusuf ZENGİN Koçlu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa DELİBAŞI Kozluyazı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Tahir KARACAOĞLU Köksalan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Fevzi BOZKAYA Küllü MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Muzaffer VAYSAL Medegöz MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Adem SEKİBAĞ Merveşehir MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Osman ARSLAN Mevlana MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Metin GÜÇYETMEZ Mithatpaşa MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Nihat UÇAR Mücahitler MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet BAY Münüfpaşa MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Devriş TOPCU Nesimi MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ahmet ALTIN Nurtepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hasari ÇULCU Onat Kutlar MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet ÖZASLAN Osmangazi MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Abdullah AĞKURT Öğümsöğüt MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ramazan TEKER Övündük MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Yusuf İLBAŞ Özgürlük MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Didem KALKAN Pancarlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Tahsin ATEŞ Pirsultan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Fevzi SEVİMLİ Sacır MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Halil BAŞAR Safaşehir MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ekrem KAYA Sam MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İlhami İNCE Sanayi MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ahmet ÖZBAY Sancaktepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İbrahim DÖNER Sarıgüllük MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Osman IŞIK Sarılar MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Cuma KURTOĞLU Selahattin Eyyübi MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Beyhan GEZERGE Selimiye MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Fikret YILMAZ Serintepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mahmut YANSULAK Seymenli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Hamdi TAŞKIN Seyrantepe MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet SOLMAZ Sinan MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mustafa BOZKURT Sofalıcı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet OKUR Suboğaz MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Süleyman ALTIN Sülüklü MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Yunus YAŞAMALI Şehirgösteren MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Bayram ATAŞ Şirinevler MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Sakıp KARAOĞLU Taşlıca MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Bilal TATLI Tekirsin MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Adem YEŞİLBAĞ Tokdemir MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsmail KORKMAZ Tuğlu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Recep ÇİÇEK Türkyurdu MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ahmet DEMİR Uğruca MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ahmet SIRTLAN Umut MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsmail KÜLEK Üçgöze MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsmail YAYKIN Ülkerli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Memik ÖZSOY Yalankoz MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL İsmail ÖZÇAYCILAR Yamaçoba MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet Cesur KIVANÇ Yaprak MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Adem YÜCELER Yayıktaş MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Doğan KERVANCI Yeni MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ali ŞEKEROĞLU Yenişarkaya MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Durdu Mehmet TAZEOĞLU Yeşilce MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Kadir BAYGÜN Yığınlı MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Emir Mustafa EKİCİ Yukarıarıl MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Mehmet GÖBELEK Yunusemre MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Şerafettin KAPLAN Zeytinli MAHALLE
GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Halil KARACA Zülfikar MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Ali ÇELİK Akbayır MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Yaşar ZİREK Aşağı höcüklü MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hüseyin GÖÇMEN Aşağıkayabaşı MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Ömer ÇİFTÇİ Aşağıkekliktepe MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Ali SÖĞÜTÇÜ Bağtepe MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Muharrem ÇİFTÇİ Bakırca MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mehmet BAĞCI Ballık MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Kadir YILDIRIM Beğendik MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mustafa YILDIRIM Bülbül MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mehmet ÖZKORKMAZ Büyükkarakuyu MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Fatih ÖZEN Cingife MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hanifi GÜZEL Cumhuriyet MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Haci YILMAZ Çiltoprak MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Ömer YÜKSEK Çimenli MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mehmet GÜÇYETMEZ Değirmitaş MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Şıh Musa ASLAN Düzce MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Arif GÖĞÜŞ Fevzi Çakmak MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Sinan TÜRK Göçmez MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ İbrahim GÜZELBEY Gülpınar MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Battal TÜRKASLAN Hacımallı MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Muhittin MANDOLLU Havuz MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Vakkas TÜRKAN Hürriyet MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Fevzi DURAK Ilıcak MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Muhittin KARAŞAHİN Karabey MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hüseyin KARAHAN Karahan MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hüseyin YILMAZ Karahüseyinli MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mustafa ARSLAN Kasaba MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mehmet YILMAZ Keşreobası MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mehmet Ali GÜRBÜZ Kuzuyatağı MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Payo Mehmet PAYO Küçükkarakuyu MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hamit TAŞAR Örenli MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mahmut SERTKAYA Saraymağara MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Mehmet GEMALMAZ Sarıbuğday MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hasan POLAT Sarılar MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Halil YILDIZ Sultan Selim MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Güley POLAT Süleymanobası MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hamit DEMİR Şenlikçe MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Şiho ALTUNBAŞ Tokaçlı MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Seydi Vakkas ÇELİK Üçgöl MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hüseyin SOLMAZ Yarımca MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Beyhan KARADAĞ Yeniyurt MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Halil SAKAR Yöreli MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Bayram KILIÇ Yukarıkekliktepe MAHALLE
GAZİANTEP YAVUZELİ Hayri ŞİMŞEK Yukarıyeniköy MAHALLE

GİRESUN

İLİ İLÇESİ ADI SOYADI GÖREV YERİ MAHALLE / KÖY
GİRESUN ALUCRA Şükrü DORUK AKÇİÇEK KÖY
GİRESUN ALUCRA Hüseyin SEYYİDHANOĞLU AKTEPE KÖY
GİRESUN ALUCRA Harun TAŞBAŞI ARDA KÖY
GİRESUN ALUCRA Haydar CORUH ARDUÇ KÖY
GİRESUN ALUCRA Mehmet PATKAVAK ARMUTLU KÖY
GİRESUN ALUCRA Ali ZORBA AYDINYAYLA KÖY
GİRESUN ALUCRA Zekeriya MOLLAOĞLU BEREKETLİ KÖY
GİRESUN ALUCRA Asim BAYIR BEYLERCE KÖY
GİRESUN ALUCRA Yakup GÖZE BOYLUCA KÖY
GİRESUN ALUCRA Murat PARLAKKILIÇ ÇAKRAK KÖY
GİRESUN ALUCRA Nurettin KÖZLEME ÇALGAN KÖY
GİRESUN ALUCRA Aslan SİVRİTEPE ÇAMLIYAYLA KÖY
GİRESUN ALUCRA Yılmaz MERTEK DEMİRÖZÜ KÖY
GİRESUN ALUCRA Alim KEÇE DEREÇİFTLİK KÖY
GİRESUN ALUCRA Hasan MUTLU DOLUDERE KÖY
GİRESUN ALUCRA Mustafa POLAT ELMACIK KÖY
GİRESUN ALUCRA Nazım DARAMA FEVZİÇAKMAK KÖY
GİRESUN ALUCRA Abdullah GEVŞEK GÖKÇEBEL KÖY
GİRESUN ALUCRA Mustafa HAMURCU GÜNÜGÜZEL KÖY
GİRESUN ALUCRA Süleyman EVREN GÜRBULAK KÖY
GİRESUN ALUCRA Durmuş ÖZTÜRK HACIHASAN KÖY
GİRESUN ALUCRA Onur TAŞKIN HACILI KÖY
GİRESUN ALUCRA Hüseyin CANİKLİ İĞDECİK KÖY
GİRESUN ALUCRA Nevzat YEŞİLBAŞ KABAKTEPE KÖY
GİRESUN ALUCRA Nuh BACACI KALEDİBİ KÖY
GİRESUN ALUCRA Dursun GÜNDÜZ KAMIŞLI KÖY
GİRESUN ALUCRA Ali KOCAMAN KARABÖRK KÖY
GİRESUN ALUCRA Sefa Raşit UYSAL KAVAKLIDERE KÖY
GİRESUN ALUCRA Sinan GÜDÜL KOMAN KÖY
GİRESUN ALUCRA Ahmet ÇAVUŞ KONAKLI KÖY
GİRESUN ALUCRA Hamza YANKAÇ KÖKLÜCE KÖY
GİRESUN ALUCRA Dursun Selamet KOÇAK PİRİLİ KÖY
GİRESUN ALUCRA Ali TÜTÜNCÜ SUBAŞI KÖY
GİRESUN ALUCRA İbrahim SÖYLEMEZ SUYURDU KÖY
GİRESUN ALUCRA Nurettin KAYMAKÇI TEPEKÖY KÖY
GİRESUN ALUCRA Sinan UKUŞ TOHUMLUK KÖY
GİRESUN ALUCRA Dursun KAYACIK YEŞİLYURT KÖY
GİRESUN ALUCRA Hasan YAYLA YÜKSELEN KÖY
GİRESUN ALUCRA Kemal ÇAMLITEPE Babapınar MAHALLE
GİRESUN ALUCRA Köksal AKIN Karaağaç MAHALLE
GİRESUN ALUCRA Gençağa BOSTANCI Kemallı MAHALLE
GİRESUN ALUCRA Aytaç BODUR Mesudiye MAHALLE
GİRESUN ALUCRA Mahmut BIYIKCI Topçam MAHALLE
GİRESUN ALUCRA Cemal DEMİRAĞ Yunusemre MAHALLE
GİRESUN BULANCAK İsa GÜNDOĞDU AHMETLİ KÖY
GİRESUN BULANCAK Dursunali DUMAN ALİBEY KÖY
GİRESUN BULANCAK Adem KOYUTÜRK ARDAHAN KÖY
GİRESUN BULANCAK Sezgin ÖDEMİŞ ATAKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Metin ARSLAN BAHÇELİ KÖY
GİRESUN BULANCAK Zeki GEDİK BAYINDIR KÖY
GİRESUN BULANCAK Sebahittin DELİ BOSTANLI KÖY
GİRESUN BULANCAK Adem SERDAROĞLU BURUNUCU KÖY
GİRESUN BULANCAK Murat GÖKALİ BÜYÜKADA KÖY
GİRESUN BULANCAK Rıtvan TÜRKMEN CİNDİ KÖY
GİRESUN BULANCAK Kadir ALTUNDAĞ DAMUDERE KÖY
GİRESUN BULANCAK İlhan GETMEZ DEMİRCİLİ KÖY
GİRESUN BULANCAK İsa YILDIZ DÖNGERİ KÖY
GİRESUN BULANCAK Ömer ÇALIŞ DUTTEPE KÖY
GİRESUN BULANCAK Mehmet TIKAN ELMALI KÖY
GİRESUN BULANCAK Hayrettin KÖSE ERDOĞAN KÖY
GİRESUN BULANCAK Ömral KÖSE ERİKLİK KÖY
GİRESUN BULANCAK Ercan AYDIN ESENKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Adem AKTAŞ EZELTERE KÖY
GİRESUN BULANCAK Rafet GÜNER GÜLTEPE KÖY
GİRESUN BULANCAK Ali ADA GÜNDOĞDU KÖY
GİRESUN BULANCAK Rıfat ASLAN GÜNEYKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Salih PEKDEMİR GÜZELYURT KÖY
GİRESUN BULANCAK Recep BEYAZ HACET KÖY
GİRESUN BULANCAK Yılmaz ALTUNDAŞ HİSARKAYA KÖY
GİRESUN BULANCAK Ahmet ÇOBAN İCİLLİ KÖY
GİRESUN BULANCAK Reha Ümit GOLUOĞLU İNECE KÖY
GİRESUN BULANCAK Mehmet DURAN KARAAĞAÇ KÖY
GİRESUN BULANCAK Halil İbrahim AKKAYA KARACARESUL KÖY
GİRESUN BULANCAK Mustafa KILIÇ KAYABAŞI KÖY
GİRESUN BULANCAK Sebahattin HENDEKCİ KAYADİBİ KÖY
GİRESUN BULANCAK Namık AYDIN KAYHAN KÖY
GİRESUN BULANCAK Cemal BEYAZ KIŞLA KÖY
GİRESUN BULANCAK Hüseyin GÜNDOĞAR KUŞLUHAN KÖY
GİRESUN BULANCAK Fikret KACAR KUZKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Köksal PEKDEMİR KÜÇÜKADA KÖY
GİRESUN BULANCAK Şaban BEYAZ KÜÇÜKDERE KÖY
GİRESUN BULANCAK Ömer Faruk KURDOĞLU KÜÇÜKLÜ KÖY
GİRESUN BULANCAK Hayati GAYIK MURATLI KÖY
GİRESUN BULANCAK Halil İbrahim DUMAN ODADÜZÜ KÖY
GİRESUN BULANCAK Mahmut YILDIRIM PAZARSUYU KÖY
GİRESUN BULANCAK Cafer HEKİM SAMUGÜNEY KÖY
GİRESUN BULANCAK Mustafa ÖZDEMİR SÜME KÖY
GİRESUN BULANCAK Muzaffer KESİK ŞEYHMUSA KÖY
GİRESUN BULANCAK Ali İhsan KONYA TALİPLİ KÖY
GİRESUN BULANCAK İdris KOÇ TANDIR KÖY
GİRESUN BULANCAK Turhan ELTEMİZ TEKMEZAR KÖY
GİRESUN BULANCAK Eşref YÖNDEM TEPECİK KÖY
GİRESUN BULANCAK Beytullah OK TEPEÖREN KÖY
GİRESUN BULANCAK Ömer SARIGÜL TOKMADİN KÖY
GİRESUN BULANCAK Sinan KARAMANOĞLU TORÇAN KÖY
GİRESUN BULANCAK İsa KIRBAŞ YALIKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Murat HİMTAŞ YASLIBAHÇE KÖY
GİRESUN BULANCAK Osman BAŞKIRAN YENİKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Ercan YILMAZ YEŞİLHİSAR KÖY
GİRESUN BULANCAK Celal TURAN YEŞİLKÖY KÖY
GİRESUN BULANCAK Fikret YILDIRIM YEŞİLTEPE KÖY
GİRESUN BULANCAK Ali DURMUŞ YILDIZ KÖY
GİRESUN BULANCAK Osman TOPALOĞLU YUNUSLU KÖY
GİRESUN BULANCAK Ali ZEHİR Acısu MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Hüseyin PEKDEMİR Ahurlu MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Murat BAYDERE Arifli MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Sefer KARAHASAN Aydınlar MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Olgun GÜNDOĞDU Bahçelievler MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Kadir YILDIRIM Ballıca MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Mustafa Kemal İNCÜVEZ Bulancak MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Erol ÇELİK Derecikalan MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Emrullah AĞDERE Duacıoğlu Mahallesi MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Atanur BEKDAŞ Düz MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Hakkı KARAHASAN Güney Mahalle MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Dinçay ÖZDEMİR Güzelyalı MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Engin GÜNER İhsaniye MAHALLE
GİRESUN BULANCAK İdris ŞEN İsmetpaşa MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Şevki BAŞDEMİR Kızılot MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Sefa KARAHASAN Merkez MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Olgun AYDIN Merkez MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Mustafa ALKAN Pazarsuyu Emecen MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Bahtiyar YILDIRIM Sanayi MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Halil YEŞİLTEPE Saraçlı MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Taner APAYDIN Sisin MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Cemil ÇAKIR Sofulu MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Kadir BULUT Soğuksu MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Rahmi KARABAŞ Şemsettin MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Mehmet AKTAŞ Toprakdeğirmeni MAHALLE
GİRESUN BULANCAK İbrahim BEŞİKCİ Ucarlı MAHALLE
GİRESUN BULANCAK Barış ARSLAN Yeni Mahalle MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Ali AKARYILDIZ AKYAPI KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Ahmet ELÖNÜ BAYIR KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Aydemir LORTOĞLU ÇAKILKAYA KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Celal AKÇİN DALDİBİ KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Ekrem SAPAN EĞNİR KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Mesut ARABUL FINDIKLI KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Sebahattin KALEBAŞI GÜCER KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Veli DÜZTAŞ GÜRÇALI KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Dursun EKİNCİ HACIAHMETOĞLU KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Salim KÜRKÇÜ HACIÖREN KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Zafer KALELİ KALEDERE KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Dursun YETİMOVA KARADİKMEN KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Faruk KARTAL KAYACIK KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Yalçın MÜNÜKLÜ KAYNAR KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Orhan VARICI KILIÇTUTAN KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Lokman YALÇINKAYA KOÇAK KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Mehmet Ali TEPETAM KUTLUCA KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Hasan MALLI OKÇAÖREN KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Şerafettin ÇOLAK OZANKÖY KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK İbrahim CANİK PINARLI KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Salim SARIDOĞAN SARPKAYA KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Şerif KESECEK TAŞÇILAR KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Yılmaz BAKAN TAŞDEMİR KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Yılmaz KÜTÜK USLUCA KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Mecit DERTLİ YENİCE KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Hayri EKMEN YENİKÖY KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Veysel ÇOTUL YUSUFELİ KÖY
GİRESUN ÇAMOLUK Metin AKARÇEŞME Dulundas MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Turan DÜZYURT Hürriyet MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Mevlüt SEVİNDİK Karşıyaka MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Hüseyin SELVİ Köroğlu MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Mustafa DUYAN Kurtuluş MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Recep SELİMOĞLU Kurukol MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Osman SÜRÜCÜ Yazılar MAHALLE
GİRESUN ÇAMOLUK Nusret KARABUL Yuvacık MAHALLE
GİRESUN ÇANAKÇI Halil İhsan ÇALIK AKKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Regaip KUGU BAKIMLI KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Ali YILMAZ ÇAĞLAYAN KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Salih KIR DEREGÖZÜ KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Cemil ÖZDEMİR DOĞANKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Coşkun YILMAZ DÜZKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Hacı Ali AYDOĞAN EGEKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Hüseyin İMAT ERENKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Hayrettin AYDIN KAHRAMAN KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Halil İbrahim EKİZ KALEDİBİ KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Erdal KÖSE KARABÖRK KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Avni KÖÇEK KUŞKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Metin HIZARCIOĞLU SARAYKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Yusuf ŞENGÜN YENİŞADI KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Fikri HIDIR YEŞİLKÖY KÖY
GİRESUN ÇANAKÇI Mustafa SAVAŞ Beyli MAHALLE
GİRESUN ÇANAKÇI Adem ŞENEL Camiyanı MAHALLE
GİRESUN ÇANAKÇI Cevat BİLGE Merkez MAHALLE
GİRESUN ÇANAKÇI Arif KOCA Orta MAHALLE
GİRESUN DERELİ Ahmet GELDİ AKKAYA KÖY
GİRESUN DERELİ Reşet KARATAŞ AKSU KÖY
GİRESUN DERELİ Sabahattin TÜKEZ ALANCIK KÖY
GİRESUN DERELİ Halil APAYDIN ÇALCA KÖY
GİRESUN DERELİ Şükrü ASLAN ÇALKÖY KÖY
GİRESUN DERELİ Musa MERAL ÇAMLI KÖY
GİRESUN DERELİ Eset YILDIZ ÇENGELKÖY KÖY
GİRESUN DERELİ Abdullah BAYRAK EĞRİAMBAR KÖY
GİRESUN DERELİ İhsan BAŞ GÜDÜL KÖY
GİRESUN DERELİ Hasan YANGINCI GÜZELKÖY KÖY
GİRESUN DERELİ Ahmet DURAL HEYDERE KÖY
GİRESUN DERELİ Mustafa Kemal BEKTAŞ HİSARKÖY KÖY
GİRESUN DERELİ Ali YAZAR İÇMESU KÖY
GİRESUN DERELİ Sedat ÇÖRT KIZILTAŞ KÖY
GİRESUN DERELİ Veysel ÜNYE KONUKLU KÖY
GİRESUN DERELİ Osman SAN KURTULMUŞ KÖY
GİRESUN DERELİ İbrahim SATGUN KÜÇÜKAHMET KÖY
GİRESUN DERELİ Çetin YİĞİT KÜKNARLI KÖY
GİRESUN DERELİ Satgun DURAL KÜMBET KÖY
GİRESUN DERELİ Selahaddin KARACA MADEN KÖY
GİRESUN DERELİ Ömer BAYRAM MEŞELİYATAK KÖY
GİRESUN DERELİ Ahmet YILMAZ PINARLAR KÖY
GİRESUN DERELİ Ferhat USTA SARIYAKUP KÖY
GİRESUN DERELİ Erdal DÖNMEZ TAMDERE KÖY
GİRESUN DERELİ Hayri KILIÇ TAŞLICA KÖY
GİRESUN DERELİ Seyfi KIRKAYA TEPEKÖY KÖY
GİRESUN DERELİ Talip ATİK TEPEKÜKNARLI KÖY
GİRESUN DERELİ Fikret ÖZTÜRK UZUNDERE KÖY
GİRESUN DERELİ Yılmaz BIÇAK YAYLACIK KÖY
GİRESUN DERELİ Muzaffer ASLAN YEŞİLKAYA KÖY
GİRESUN DERELİ Orhan KARATAŞ YEŞİLTEPE KÖY
GİRESUN DERELİ Ahmet YAVUZ YEŞİLVADİ KÖY
GİRESUN DERELİ Ahmet EKİNCİ YILDIZ KÖY
GİRESUN DERELİ İbrahim ŞENER YÜCE KÖY
GİRESUN DERELİ Avni ÖZER Bahçeli MAHALLE
GİRESUN DERELİ Selahattin TEMEL Fatih MAHALLE
GİRESUN DERELİ Ercan ÖZYILMAZ GÜZYURDU MAHALLE
GİRESUN DERELİ Selami TÜRKMEN Hapan MAHALLE
GİRESUN DERELİ Nevzat KOKAL Kulakkaya MAHALLE
GİRESUN DERELİ Mehmet ŞİMŞEK Kuşluhan MAHALLE
GİRESUN DERELİ Abdulkadir YAVRU Kuzca MAHALLE
GİRESUN DERELİ Salih GÖRGEÇ Merkez MAHALLE
GİRESUN DERELİ İzzet TALIÇ Sütlüce MAHALLE
GİRESUN DERELİ Paşa EKER Şıhlar MAHALLE
GİRESUN DERELİ Hami DEMİR Yeni Mahalle MAHALLE
GİRESUN DERELİ Muhammer BEKTAŞ YUVA MAHALLE
GİRESUN DOĞANKENT Yakup KABADAYI ÇATAK KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Mehmet GÜVENDİ ÇATALAĞAÇ KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Enver TEMİZ DOYMUŞ KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Halil KARAGÖL GÜDÜL KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Birol SÖNMEZ GÜVENLİK KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Hakkı MACİT KOZKÖY KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Hamza TURAN OYRACA KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Ünal TOPKARA SÖĞÜTAĞZI KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Sadık KILIÇ YENİKÖY KÖY
GİRESUN DOĞANKENT Salim EFE Merkez MAHALLE
GİRESUN DOĞANKENT Mehmet ÖZTÜRK Sadaklı MAHALLE
GİRESUN DOĞANKENT Ekrem GÜNAY Süttaşı MAHALLE
GİRESUN DOĞANKENT Halil İbrahim PATAN Yeni Mahalle MAHALLE
GİRESUN DOĞANKENT Hamza ARACI Yeşiltepe MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Fahrettin KILIÇ AKKAYA KÖY
GİRESUN ESPİYE Halil KIRCA ARALICAK KÖY
GİRESUN ESPİYE Mehmet ARPACIK ARPACIK KÖY
GİRESUN ESPİYE Telat BURUŞ AVLUCA KÖY
GİRESUN ESPİYE Yılmaz AYDIN AYDINLAR KÖY
GİRESUN ESPİYE Salim GÜÇ BAHÇECİK KÖY
GİRESUN ESPİYE Ali Haydar YILDIZ BAYRAMBEY KÖY
GİRESUN ESPİYE Ali ARSLAN ÇALKAYA KÖY
GİRESUN ESPİYE Ali USTA ÇEPNİ KÖY
GİRESUN ESPİYE Muzaffer TURAN DEĞİRMENAĞZI KÖY
GİRESUN ESPİYE Şerif KARAL DEMİRCİLİ KÖY
GİRESUN ESPİYE Şakir KIR DİREKBÜKÜ KÖY
GİRESUN ESPİYE Menderes ABDİOĞLU ERİCEK KÖY
GİRESUN ESPİYE Kadir İBİÇ GEBELLİ KÖY
GİRESUN ESPİYE Talat ÇAKIR GÜLBURNU KÖY
GİRESUN ESPİYE İbrahim KILIÇ GÜMÜŞDERE KÖY
GİRESUN ESPİYE Ahmet KÖSE GÜNEYKÖY KÖY
GİRESUN ESPİYE Resul TIĞ GÜZELYURT KÖY
GİRESUN ESPİYE Mehmet ŞAHİN HACIKÖY KÖY
GİRESUN ESPİYE Fatih KARAMAN HACIMAHMUTLU KÖY
GİRESUN ESPİYE Şinasi DURSUN İBRAHİMŞEYH KÖY
GİRESUN ESPİYE İhsan CANTÜRK KAŞDİBİ KÖY
GİRESUN ESPİYE Osman TOP KURUGERİŞ KÖY
GİRESUN ESPİYE Nurullah TURAN SAKARYA KÖY
GİRESUN ESPİYE Mustafa YILDIZ SEYDİKÖY KÖY
GİRESUN ESPİYE Turan KURUCA ŞAHİNYUVA KÖY
GİRESUN ESPİYE Turgut ÇELİK TAFLANCIK KÖY
GİRESUN ESPİYE Salih KARTAL TİKENCE KÖY
GİRESUN ESPİYE Refik KUŞ YENİKÖY KÖY
GİRESUN ESPİYE Hikmet ÖKSÜZ YEŞİLKÖY KÖY
GİRESUN ESPİYE Nebahattin BEKÇİ YEŞİLYURT KÖY
GİRESUN ESPİYE Mustafa METİN Adabük MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Ramis CEBECİ Ağalık Madeni MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Halil GÜÇ Boncukçu MAHALLE
GİRESUN ESPİYE İlyas KIRCA Cibril MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Salih YANIK Çam MAHALLE
GİRESUN ESPİYE İsmail TÜYSÜZ Dikmen MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Çetin DUTAL Esentepe MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Mustafa KAHVECİ Kaleboynu MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Selami KÜÇÜKAYDIN Karadere MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Cemil EYİCE Kozköy MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Mustafa GEÇAL Merkez MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Bahri ÖNER Merkez MAHALLE
GİRESUN ESPİYE Yılmaz AKGÜN Tuygun MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Bahtiyar AYDIN ADAKÖY KÖY
GİRESUN EYNESİL Kemal TOPAL ARALIK KÖY
GİRESUN EYNESİL Kaşif KANBUR BALCILI KÖY
GİRESUN EYNESİL Bahtiyar KIRAN ÇORAPÇILAR KÖY
GİRESUN EYNESİL Muzaffer YAYLA DEREKÖY KÖY
GİRESUN EYNESİL Akın BODUR İSHAKLI KÖY
GİRESUN EYNESİL İsmail GÜNDOĞDU KEKİKTEPE KÖY
GİRESUN EYNESİL Nurullah CIVAK KEMALİYE KÖY
GİRESUN EYNESİL Aydın KAYA KEMERLİ KÖY
GİRESUN EYNESİL Şenol SARIAL KÖSEMEN KÖY
GİRESUN EYNESİL Arslan TİRYAKİ YARIMCA KÖY
GİRESUN EYNESİL Hüseyin GÜDÜK Altınlı MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Hüseyin KARA Belen MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Hüseyin KARAAL Boztepe MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Mehmet ŞEN Camidüzü MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Salih TOPAL Derebaşı MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Gültekin EMEKSİZ Erzikıran MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Sefer BEKTAŞ Gümüşçay MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Tuncay VATAN Kıran MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Fahrettin ÖZTÜRK Köseli MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Barış DUVAN Sokak MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Hüseyin ÖLÇÜCÜ Tamyanı MAHALLE
GİRESUN EYNESİL Ertuğrul BALCI Yakuplu MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Süleyman ATASOY Aksu MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Sedat İBİÇ Aydınlar MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Mustafa KATIRCI Cumhuriyet MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Ömer TİFTİK Çaykara MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Abdullah AKAR Çınarlar MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Mesut AYDIN Çıtlakkale MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Olcay GOLUOĞLU Erikliman MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Cengiz TİRYAKİ Fevziçakmak MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Ömer HAMZABAŞOĞLU Gaziler MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Gençağa KARAMAN Gedikkaya MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Hüdavendigar KÜÇÜK Gemilerçekeği MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Ali ATALAY Güre MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ İpek CAN Hacıhüseyin MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Ömer ZORLU Hacımiktat MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Sedat DENİZ Hacısiyam MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Muammer DABAN Kale MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Veli Kemalettin KEÇECİ Kapu MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Hasan AKIN Kavaklar MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Zafer IŞIK Kayadibi MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Serdar YILDIZ Küçükköy MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Ali ŞAHİN Nizamiye MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Temel AKIN Osmaniye MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Kerim HIDIMOĞLU Samanlıkkıranı MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Yavuz GENÇ Seldeğirmeni MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Regaip AYDIN Sultanselim MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Sebahattin GEDİK Şeyhkeramettin MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ Volkan TURGUT Teyyaredüzü MAHALLE
GİRESUN GİRESUN-İL MERKEZİ İsmail YÜKSEL Yalı MAHALLE
GİRESUN GÖRELE İsmail TURP AKHARMAN KÖY
GİRESUN GÖRELE Şuayip TÜFEKÇİ ARALIKOZ KÖY
GİRESUN GÖRELE Kemal EGELİ ARDIÇ KÖY
GİRESUN GÖRELE Talip ÖNER ATAKÖY KÖY
GİRESUN GÖRELE Mehmet ÇATAL AYDINLAR KÖY
GİRESUN GÖRELE Mehmet YAYLA BAYAZIT KÖY
GİRESUN GÖRELE Ali EMANET BEŞİR KÖY
GİRESUN GÖRELE Mehmet TÜRK BEŞİRLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Ayşe OK BOĞALI KÖY
GİRESUN GÖRELE Ali Kemal TETİK BURUNUCU KÖY
GİRESUN GÖRELE Fehmi KEFAL ÇALIŞ KÖY
GİRESUN GÖRELE İbrahim ERDİNÇ ÇATAK KÖY
GİRESUN GÖRELE Hüseyin ÖZTÜRK ÇATAKKIRI KÖY
GİRESUN GÖRELE Haydar TANK ÇİFTLİKKÖY KÖY
GİRESUN GÖRELE Davut BEKTAŞ DAYILI KÖY
GİRESUN GÖRELE Coşkun KİRMAN DEDELİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Ayhan ÇİMENCİ DEREBOYU KÖY
GİRESUN GÖRELE Sezer AYDIN DEREKUŞÇULU KÖY
GİRESUN GÖRELE Ünsal RESULOĞLU DİKMEN KÖY
GİRESUN GÖRELE Abdulmuttalip HIDIR ESENLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Osman YILMAZ ESENYURT KÖY
GİRESUN GÖRELE Akın EMANET ESERLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Cemal BAYRAKTAR GÖLBAŞI KÖY
GİRESUN GÖRELE Hasan GÜL GÜLPINAR KÖY
GİRESUN GÖRELE Yılmaz USTA GÜLTEPE KÖY
GİRESUN GÖRELE Fazlı EMANET GÜNEYKÖY KÖY
GİRESUN GÖRELE Salih ÇELİK GÜVENDİK KÖY
GİRESUN GÖRELE Seyfi KAYA HAMZALI KÖY
GİRESUN GÖRELE Süleyman KESKİN HAYDARLI KÖY
GİRESUN GÖRELE Yunus Emre NEBİOĞLU İNANCA KÖY
GİRESUN GÖRELE Serdal YENİTÜRK İSMAİLBEYLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Salih Zeki BAYRAM KARABURUN KÖY
GİRESUN GÖRELE Mehmet KULAK KARADERE KÖY
GİRESUN GÖRELE Nihat YILMAZ KARAKEŞ KÖY
GİRESUN GÖRELE Mustafa SERÇE KARLIBEL KÖY
GİRESUN GÖRELE Ümit ÖZTÜRK KAYNAR KÖY
GİRESUN GÖRELE Erdal ÇIRACI KIRIKLI KÖY
GİRESUN GÖRELE Erkan GÖKDEMİR KOYUNHAMZA KÖY
GİRESUN GÖRELE Turgut AYDEMİR KÖPRÜBAŞI KÖY
GİRESUN GÖRELE Fahri KOCABAŞ KUŞÇULU KÖY
GİRESUN GÖRELE Fevzi AKSU MAKSUTLU KÖY
GİRESUN GÖRELE Hüseyin ÇINAR MENTEŞE KÖY
GİRESUN GÖRELE Salih ŞAHİN ORTAKÖY KÖY
GİRESUN GÖRELE Yılmaz TOPKARA ÖNERLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Sefer AKTAŞ RECEPLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Hüseyin YAYLA SAĞLIK KÖY
GİRESUN GÖRELE Mustafa ALACA SEFERLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Yaşar TÜRKOĞLU SOFULU KÖY
GİRESUN GÖRELE Birol MEDİK SOĞUKPINAR KÖY
GİRESUN GÖRELE İbrahim SEZER ŞAFAKLI KÖY
GİRESUN GÖRELE Yaşar KUĞUOĞLU ŞAHİNYUVA KÖY
GİRESUN GÖRELE Halil İbrahim TÜYSÜZ TAŞLIK KÖY
GİRESUN GÖRELE Ahmet GÜL TEKGÖZ KÖY
GİRESUN GÖRELE Sadullah DURSUN TEPEKÖY KÖY
GİRESUN GÖRELE Adem BİLGİ TERZİALİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Süleyman Ziya SARIAL TÜRKELLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Nabi CESUR UMUTLU KÖY
GİRESUN GÖRELE Beytullah ÖNER YALIKÖY KÖY
GİRESUN GÖRELE Engin KAYA YEĞENLİ KÖY
GİRESUN GÖRELE Emin CAN YEŞİLDERE KÖY
GİRESUN GÖRELE Şinasi ÖZDEMİR Aydınlıkevler MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Hikmet DİKBAŞ Bahçelievler MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Kadir UZUN Bahşiş MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Sami DURMUŞ Beyli MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Ahmet ÇAKIR Bozcaali MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Özgür KAPTANOĞLU Cillioğlu MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Temel ODABAŞ Çeşmebaşı MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Yaşar NİZAMOĞLU Hendekbaşı MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Selim AYDIN Hürriyet MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Mehmet VURAL Kaba MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Mustafa ALARÇİN Kumyalı MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Selim HAMZAOĞLU Merkez (Çavuşlu) MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Göksal ŞİŞMAN Obakıran MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Ali YILDIRIM Orta MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Mehmet Haluk ÖNER Sayfiye MAHALLE
GİRESUN GÖRELE İlhan Fuat TAVACI Soğuksu MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Remzi KARACA Şahali MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Ferhat YILMAZ Tepebaşı MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Hakan CIKIT Ünlüce MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Selahattin GÖKCE Yeniköy MAHALLE
GİRESUN GÖRELE Volkan KIRTORUN Yeşiltepe MAHALLE
GİRESUN GÜCE Coşkun KAYA AKPINAR KÖY
GİRESUN GÜCE Cabir FAZLI BONCUKÇUKUR KÖY
GİRESUN GÜCE Mustafa BAYRAM DAYICIK KÖY
GİRESUN GÜCE Ferhat ŞEN DÜZÇUKUR KÖY
GİRESUN GÜCE Ali CAN ERGENEKON KÖY
GİRESUN GÜCE Telat YILDIRIM FINDIKLI KÖY
GİRESUN GÜCE Ali AYDIN FIRINLI KÖY
GİRESUN GÜCE Mehmet BAL GÜRAĞAÇ KÖY
GİRESUN GÜCE Turgay YILMAZ İLİT KÖY
GİRESUN GÜCE Birol KARA KULUNCAK KÖY
GİRESUN GÜCE Celal DEMİR ÖRNEK KÖY
GİRESUN GÜCE Mürsel KÜTÜK SARIYAR KÖY
GİRESUN GÜCE Galip TURAN SOĞUKPINAR KÖY
GİRESUN GÜCE Hüseyin DURDU TEKKEKÖY KÖY
GİRESUN GÜCE Hasan Hüseyin AYDIN YUKARIBOYNUYOĞUN KÖY
GİRESUN GÜCE Arif AYDIN Giyimli MAHALLE
GİRESUN GÜCE Ahmet KILIÇ Güce Merkez MAHALLE
GİRESUN GÜCE Galip COŞKUN Kemaliye MAHALLE
GİRESUN GÜCE Hasan Ali DEMİR Tevekli MAHALLE
GİRESUN KEŞAP Fatih ZIVALI ALATAŞ KÖY
GİRESUN KEŞAP Erol EKİZOĞLU ALTINPINAR KÖY
GİRESUN KEŞAP Hasan TANRIVERDİ ARMUTDÜZÜ KÖY
GİRESUN KEŞAP Emrullah ALAŞALVAR ARNAVUT KÖY
GİRESUN KEŞAP Aycan ER BALIKLISU KÖY
GİRESUN KEŞAP Abdullah HACIOĞLU BAYRAMBEY KÖY
GİRESUN KEŞAP Bekir ALTÜRK BAYRAMŞAH KÖY
GİRESUN KEŞAP Ünal CEYLAN CEYLANPINAR KÖY
GİRESUN KEŞAP Hüseyin AYDIN ÇAKIRLI KÖY
GİRESUN KEŞAP Hasan TURGUT ÇAMLICA KÖY
GİRESUN KEŞAP Alaittin YILDIRIM DEMİRCİ KÖY
GİRESUN KEŞAP Halit ÖZDEMİR DOKUZTEPE KÖY
GİRESUN KEŞAP Hasan Fehmi GENÇER DÜZKÖY KÖY
GİRESUN KEŞAP Refik GÜNAYDIN ERKÖY KÖY
GİRESUN KEŞAP Ferhat CEYLAN GEÇİTKÖY KÖY
GİRESUN KEŞAP Mustafa ALBAYRAK GÖNÜLLÜ KÖY
GİRESUN KEŞAP Erhan KAYGUSUZ GÜNEYKÖY KÖY
GİRESUN KEŞAP Salih DÖNMEZ GÜRPINAR KÖY
GİRESUN KEŞAP Sait UÇAR HALKALI KÖY
GİRESUN KEŞAP Zekayi AKTAN HARMANDALI KÖY
GİRESUN KEŞAP Şükrü AKARSU HİSARÜSTÜ KÖY
GİRESUN KEŞAP Yalçın ŞAHİN KARABULDUK KÖY
GİRESUN KEŞAP Mustafa İhsan TEKBAŞ KARADERE KÖY
GİRESUN KEŞAP Enver SARIAYDIN KARAİSHAK KÖY
GİRESUN KEŞAP Sedat DENİZ KARAKOÇ KÖY
GİRESUN KEŞAP Burhan AKDOĞAN KAŞALTI KÖY
GİRESUN KEŞAP Adnan ÇAKRAK KAYABAŞI KÖY
GİRESUN KEŞAP Musa SABIRLI KILIÇLI KÖY
GİRESUN KEŞAP Kaya ÖZAL KİRAZLI KÖY
GİRESUN KEŞAP Dursun Ali DİLBER KURBANPINARI KÖY
GİRESUN KEŞAP Şükrü YAYLA KÜÇÜKGERİŞ KÖY
GİRESUN KEŞAP Şemsettin KAÇMAZ SANCAKLITEPE KÖY
GİRESUN KEŞAP Murat AKKAYA SARAYCIK KÖY
GİRESUN KEŞAP Muharrem KAYA SAYCA KÖY
GİRESUN KEŞAP Cengiz AYGÜN SÜRMENLİ KÖY
GİRESUN KEŞAP Ufuk KÜLEKÇİ TAFLANCIK KÖY
GİRESUN KEŞAP Namık Kemal ÖZDEMİR TEPEKÖY KÖY
GİRESUN KEŞAP Necmi ÖZTÜRK TÖNGEL KÖY
GİRESUN KEŞAP Lokman ATAÇ UNACA KÖY
GİRESUN KEŞAP Remzi SANCAK YAZLIK KÖY
GİRESUN KEŞAP Üzeyir SAYIN YİVDİNCİK KÖY
GİRESUN KEŞAP İbrahim GÜL YOLAĞZI KÖY
GİRESUN KEŞAP Naci ÇAKIR YOLBAŞI KÖY
GİRESUN KEŞAP Mesut KAYİŞ YÜNLÜCE KÖY
GİRESUN KEŞAP Turgut KARADEMİR Alakaş MAHALLE
GİRESUN KEŞAP Vedat AKŞEN Bozkurt MAHALLE
GİRESUN KEŞAP Mehmet EMÜR Fındıklı MAHALLE
GİRESUN KEŞAP Hasan ÇAKIR Karabedir MAHALLE
GİRESUN KEŞAP İlkay Cüneyt EJDER Uğurca MAHALLE
GİRESUN KEŞAP Hasan Bayram CENİKLİ Yoliçi MAHALLE
GİRESUN MERKEZ Enver ŞAHİN AKÇALI KÖY
GİRESUN MERKEZ Ejder ALKAN AKINCI KÖY
GİRESUN MERKEZ Abdullah KONAL AKKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Hüseyin BAYRAKTAR ALINCA KÖY
GİRESUN MERKEZ Murat KALYONCU ANBARALAN KÖY
GİRESUN MERKEZ Bülent USLU BARÇA KÖY
GİRESUN MERKEZ Salim TEKİR BARÇAÇAKIRLI KÖY
GİRESUN MERKEZ Ertuğrul OKSAL BAYAZIT KÖY
GİRESUN MERKEZ Murat KUMAŞ BOZTEKKE KÖY
GİRESUN MERKEZ Oktay DİZDAR BURHANİYE KÖY
GİRESUN MERKEZ Mehmet DEMİR CAMİLİ KÖY
GİRESUN MERKEZ Abdullah AŞUK ÇALDAĞ KÖY
GİRESUN MERKEZ Yadigar UZUN ÇAMLIK KÖY
GİRESUN MERKEZ Uğur SAYIN ÇANDIR KÖY
GİRESUN MERKEZ Dursun AKSU ÇAVUŞOĞLU KÖY
GİRESUN MERKEZ Abdullah SOYTÜRK ÇİÇEKLİ KÖY
GİRESUN MERKEZ Nuri ÇİMŞİR ÇİMŞİR KÖY
GİRESUN MERKEZ Aziz YAYLA ÇUKURKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Muhammet ELMALI DARIKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Erdoğan KARAKAYA ERGENCE KÖY
GİRESUN MERKEZ Nedim YAMAN ERİKLİMANI KÖY
GİRESUN MERKEZ Erol BIÇAK ESENTEPE KÖY
GİRESUN MERKEZ Halil İbrahim DURAN EVRENKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Mustafa BAŞER GEDİKLİ KÖY
GİRESUN MERKEZ Hüseyin KALAFAT GÜNEY KÖY
GİRESUN MERKEZ Hadi KARABULUT GÜRKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Bahri ÖZKAYA GÜVEÇ KÖY
GİRESUN MERKEZ Murat HAKYEMEZ HAMİDİYE KÖY
GİRESUN MERKEZ Hulusi KILIÇ HİSARGERİŞ KÖY
GİRESUN MERKEZ Bahri UZUN İNCEGERİŞ KÖY
GİRESUN MERKEZ İsmail KARAKILIÇ İNİŞDİBİ KÖY
GİRESUN MERKEZ Cengiz ÇITLAK KARAALİ KÖY
GİRESUN MERKEZ Tülin ŞENEL KEMALİYE KÖY
GİRESUN MERKEZ Alim ÖKSÜZ LAPA KÖY
GİRESUN MERKEZ Sabri ÇELEBİ MELİKLİ KÖY
GİRESUN MERKEZ Turgut KAHRAMAN MESUDİYE KÖY
GİRESUN MERKEZ Mustafa HAN OKÇU KÖY
GİRESUN MERKEZ Aşkı KONAL ORHANİYE KÖY
GİRESUN MERKEZ Şaban AKSU ORTAKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Tarık Ayhan AKDEMİR PINARÇUKURU KÖY
GİRESUN MERKEZ Murat ÖDEMİŞ SARVAN KÖY
GİRESUN MERKEZ Turan Engin TÜRKSEVER SAYCA KÖY
GİRESUN MERKEZ Ali AYDIN SEYİTKÖY KÖY
GİRESUN MERKEZ Emrah KOÇ SIVACI KÖY
GİRESUN MERKEZ Muhammet ÇAKIR SULTANİYE KÖY
GİRESUN MERKEZ Metin MET UZGUR KÖY
GİRESUN MERKEZ Asım DEMİRCİOĞLU UZKARA KÖY
GİRESUN MERKEZ Yüksel AKSU ÜLPER KÖY
GİRESUN MERKEZ Naci SARITAŞ YAĞMURCA KÖY
GİRESUN MERKEZ Tahir KILINÇ YAYKINLIK KÖY
GİRESUN MERKEZ Hasan KILIÇ YAZLIK KÖY
GİRESUN MERKEZ Bahtiyar AKKAYA YENİCEHİSAR KÖY
GİRESUN MERKEZ Bülent UZUN YUKARIALINLI KÖY
GİRESUN MERKEZ Adem GÜLBEYAZ Çağlayan MAHALLE
GİRESUN MERKEZ Hasan KABADAYI Demirci MAHALLE
GİRESUN MERKEZ Ümit SARIYILDIZ Homurlu MAHALLE
GİRESUN MERKEZ Ercan ÇENGEL Konacık MAHALLE
GİRESUN MERKEZ İbrahim TÜRK Tekke MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Rafet AKÇAY AKÇAY KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Armağan ZEREN ALİDEDE KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Hasan YILDIRIM ARMUTÇUKURU KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Arif YILMAZ BALÇIKLI KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Hayrettin TORAMAN BOZAT KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Mustafa ÇULFAZ BÜLBÜLLÜ KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Şenel BEREKET ÇAĞLANDERE KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Vahit ARSLAN ÇAYIRKÖY KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Kadir ARSLAN DEREGÖZÜ KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Hasan ŞAHİN ESENTEPE KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Ali AY GÖKÇEALİ KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Talip KARAMAN GÜNEYKÖY KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Ali ÇAKIR GÜZELKÖY KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Turan ALTUNSOY HASANŞEYH KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Ergun KARAKILIÇ KILIÇLI KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Mehmet Bayram BEKCİ MEDRESE KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Beşir DİZDAR NARLIK KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Alaattin ÖZTÜRK NEFSİ PİRAZİZ KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Yunis KARAMAN ÖRNEKKÖY KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Yücel KARAKILIÇ ŞEREFLİ KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Ayhan KARABULUT TEPEKÖY KÖY
GİRESUN PİRAZİZ Mehmet AKGÜN YUNUSEMRE KÖY
GİRESUN PİRAZİZ İbrahim KÜÇÜKOĞLU Aydere MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Bahattin KASAP Eren MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Osman KEKÜLLÜOĞLU Etlikkıran MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Sinan USTA Kaleyanı MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Fahrettin AVCI Kargı MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Adnan KAHVECİ Maden MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Salih HEKİM Şeyhli MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Mustafa AYDEMİR Şıhkıran MAHALLE
GİRESUN PİRAZİZ Mustafa UZUNOĞLU Yenimahalle MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Adem DEMİR AHURCK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Süleyman DEMİR AKVİRAN KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Cemalettin KARAKAYA ALİŞAR KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Yusuf KOÇ ALTINÇEVRE KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İsa BAYRAM ARSLANŞAH KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Selahattin ÖZKÜTÜKÇÜ ASARCIK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Yıldıray ÖSTÜRK BALCANA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Mustafa ŞAHİN BALTAŞI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Yaşar ÖZTÜRK BAYHASAN KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Adem KURT BAYRAM KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İbrahim YILDIZ BUZKEÇİ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Nurettin ALVER ÇAĞLAYAN KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Dursun MANTARCI ÇAKIR KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hikmet GÖNCÜ ÇAMLIBEL KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Mehmet EROĞLU DEREKÖY KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Abdullah ÇAVUŞOĞLU DİLER KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Sabit ÇAĞLAYAN DOĞANYUVA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Azmi SATICI DÖNENÇAY KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Yadigar DUMANLI DUMAN KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muhlis AKKUŞ EKECEK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İsmail AYÇİÇEK ESENTEPE KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Enver ÇİÇEK EVCİLİ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Aydın BOYACI GÖKÇETAŞ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Zehni BULDUK GÜNEYGÖREN KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hüsamettin BÖLÜK GÜRPINAR KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muhiddin BAYRAM GÜVERCİNLİK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muhlis ARSLAN GÜZELYURT KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Ömer YILMAZ HACIÖMER KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Süleyman BARDAKCI HASANŞEYH KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Aziz BAYAR HOCAOĞLU KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İbrahim ÇİFÇİ KARAAĞAÇ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Yunus KARAMAN KARACAÖREN KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Şerif SABAH KAYALI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Mehmet ÜNALDI KINIK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Alim BÖLÜK KONAK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Veysel AKBAŞ KULE KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Mustafa BARDAKCI OCAKTAŞI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İsa AKSU OVACIK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Selim YAKUT OZANLI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muzaffer AYDIN ÖRENCİK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Cafer KESİK SARAYCIK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Barış GÜR SARIYER KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muhittin BAYRAKTAR SİPAHİ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Tuncay SEVİNÇ SUBOYU KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muhammed ARSLAN SULTANKONAĞI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Halit BAL ŞAHİNLER KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Mehmet BİCİL ŞAPLICA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Yücel TAŞÇI TAŞCILI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hüseyin GÜL TEKKAYA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Lütfi ER TEPELTEPE KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Erdal ÖZDEMİR TOKLUAĞIL KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Ali KARACA TOPLUKONAK KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Ekrem YAYLA TURPÇU KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR YILMAZ ÇETİN UĞURCA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Abdurrahman MEYVACI YAKINCA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Nizamettin ARSLANCI YAYCI KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Süleyman ÇİFTCİ YEDİKARDEŞ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Ekrem KOCA YENİYOL KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Nuri AYDIN YEŞİLYAYLA KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Muzaffer BAYRAM YEŞİLYURT KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hikmet BİLGİÇ YILTARIÇ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Turan RUŞEN YUMRUCAKTAŞ KÖY
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Fatih TOYGA Akbudak MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hakan GÜRSOY Avutmuş MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Erhan KARABIYIK Biroğul MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Tuncay SARIKAYA Bülbül MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Ramazan TERGEK Çiftlik MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Cemal GÜRLER Fatih MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Müjdat SAYILGAN İkioğul MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hakan TAKMAZ Kavaklar MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Ömer TOY Kırkgöz MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Hasan TOPÇUOĞLU Kızılca MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Zekeriye ŞENTÜRK Kütküt MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Necati ŞENOL Müftü MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Birol GÜRDAMAR Tamzara MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Özkan KALKANCI Taş MAHALLE
GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR Uğur KURT Yavuz Selim MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU Salih BAYRAK AKINCILAR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Engin Kemal KARAMAN ARAGERİŞ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Recep TOMAK ARSLANCIK KÖY
GİRESUN TİREBOLU Abdurrahman HARITLI AŞAĞIBOYNUYOĞUN KÖY
GİRESUN TİREBOLU Asım KOÇ ATAKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Osman KÜÇÜKHASAN AVCILI KÖY
GİRESUN TİREBOLU Murat SOMUNCU BELEN KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hayrettin KÜÇÜK CİVİL KÖY
GİRESUN TİREBOLU Muhammed KÖKSAL ÇAMLIKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Metin KORKMAZ ÇEĞEL KÖY
GİRESUN TİREBOLU Eşref YILMAZ DANIŞMAN KÖY
GİRESUN TİREBOLU Zayim DOMAÇ DOĞANCI KÖY
GİRESUN TİREBOLU Ömer ARSLAN DOKUZKONAK KÖY
GİRESUN TİREBOLU Saffet YILMAZ DÜZKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Alaettin ÇELİK EDEKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Sabri GEDİK EYMÜR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Dursun HALİLOĞLU FATİH KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hasan ÖNER HACIHÜSEYİN KÖY
GİRESUN TİREBOLU Abdullah YILMAZ HALAÇLI KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hüseyin BAL HARKKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Yılmaz ÜNAL IŞIKLI KÖY
GİRESUN TİREBOLU Zafer ÜÇÜNCÜ İĞNECE KÖY
GİRESUN TİREBOLU Feza KARADENİZ KARAAHMETLİ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hayrettin BAYRAK KARADEMİR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Salim KAYA KAYALAR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Mustafa AYDIN KETENÇUKUR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Adem CİVİL KOVANCIK KÖY
GİRESUN TİREBOLU Bayram ÇINAR KOVANPINAR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Fevzi BAYRAK KÖSELER KÖY
GİRESUN TİREBOLU Alparslan AYDIN KUSKUNLU KÖY
GİRESUN TİREBOLU Sedat GÜNDÜZ KUZGUN KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hasbi KIHRI MENDERES KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hüseyin YANIK MURSAL KÖY
GİRESUN TİREBOLU Tuncay AYDIN ORTACAMİ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Nazmi GEDİK ORTAKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Ali KARA ÖRENKAYA KÖY
GİRESUN TİREBOLU Bahtiyar KÜÇÜK ÖZLÜ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hasan AYDIN SEKÜ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hüseyin AYDIN SULTANKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Bahtiyar EKİNCİ ŞENYUVA KÖY
GİRESUN TİREBOLU Mustafa TURAN ŞİRİNKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Fahri SEZGİN YAĞLIKUYUMCU KÖY
GİRESUN TİREBOLU Yusuf DAVUT YALÇ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Fikret KABACA YALIKÖY KÖY
GİRESUN TİREBOLU Bilal BAYRAK YARAŞ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Ali USTA YEŞİLPINAR KÖY
GİRESUN TİREBOLU Salih AYDIN YILGIN KÖY
GİRESUN TİREBOLU Mehmet EKİZ YUKARIBOĞALI KÖY
GİRESUN TİREBOLU Ahmet DUMAN YUKARIORTACAMİ KÖY
GİRESUN TİREBOLU Hayrettin MIDIK BALÇIKBELEN MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU Muharrem IŞILDAN Cintaşı MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU Ahmet SARIYAR Çarşı MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU Mehmet DURKAYA Demirci MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU İlker AYDIN Hamam MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU İbrahim CAN İstiklal MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU Sadullah VELİOĞLU Körliman MAHALLE
GİRESUN TİREBOLU Osman ALTAY Yeniköy MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Emin AKKAYA AHALLI KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Vahit YILDIZ AKKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Ayvaz AKGÜN AKPINAR KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Zekeriye AKAR DEREKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Abdullah KIR DERİNDERE KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Ali KIR ELMABELEN KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Turgut TOMAK GÜLLÜCE KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Mustafa KAŞIK HİSARCIK KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Fethi MENTEŞE KANLICA KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Mustafa KARAKUŞLU KOÇLU KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Mehmet BAYRAM KÜÇÜKKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Muhammed KARADERE ORTAKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Yavuz MEMİŞ SINIRKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Orhan ORAL SİNANLI KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Ömer ŞEN TEKKEKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE İsa KAYA ÜMÜTBÜKÜ KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Hüseyin BOZ YAZLIK KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Ramazan KARAKAYA YENİAKKÖY KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Aşkın ÖKSÜZOĞLU YENİCE KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE İbrahim BEKTAŞ YENİYAZLIK KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Halil YARDIM YEŞİLPINAR KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Halil EROL YEŞİLYURT KÖY
GİRESUN YAĞLIDERE Şentürk GÜNAYDIN AKDARI MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Telat SAKA Akdoğan MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE İbrahim BAYRAM Bük MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Yakup AYDIN Çağlayan MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Cafer ERKMEN Gültepe MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Ahmet KILIÇ Günece MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Bayram DURDU Kızılelma MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Ali ÖZTÜRK Kozbükü MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Mehmet ÇITLAK Kurucalı MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE İbrahim Basri KILIÇ Merkez MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Mehmet BIYIK ORUÇBEY MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Sami ÖZTÜRK ÖMERLİ MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Mehmet YANBUL Palaklı MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Necati BEBEK Tepeköy MAHALLE
GİRESUN YAĞLIDERE Tevfik TÜRKMEN TUĞLACIK MAHALLE

 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta İstanbul Sancaktepe ve Esenler Belediye Başkanlarını  makamlarında  ziyaret etti.

Yapılan ziyaretler kapsamında Belediye kanununun 9. Maddesinde belirtilen belediyelerin muhtarlıklara yaptığı ayni yardım konuları üzerinde duruldu.

 

 

 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Merkez Giresun Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal, Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Öztürkoğlu  ve Ulubey Muhtarlar Derneğine ziyarette bulundu.

Akdeniz, yaptığı ziyaretlerde muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu. Muhtarların sorunlarını dinleyen Hüseyin Akdeniz sorunların ancak birlik ve beraberlikle çözülebileceğini vurguladı. ’’ Sorunlar uzun yılların biriktirdiği konuları kapsıyor. Yerel yönetimlerde İl Özel idare kanunu ve Büyükşehir yasasının çıkması yerel idarenin son basamağını oluşturan köy ve mahalle yasasının günün koşullarına getirilememesi sorunlarımızı çoğaltmıştır. Öncelikle ne istediğini bilen ve kişisel isteklerden çok genel isteklerin üzerinde durmak zorundayız. Kurumsal birliktelikle sorunların aşılacağını ifade etmek isterim. O nedenle farklı düşünceleri ve muhtarlarımızı daha fazla dinlemek zorundayız. En iyiyi üretmek farlı düşüncelere saygıyla yaklaşmak gerekiyor. Tüm bunları yaparken içeride çok sesli ancak dışarıda tek sesli olmamız lazım’’ dedi.

TÜRKİYE’DE  YEREL YÖNETİMLER

 

İL SAYISI

                  81

BÜYÜKŞEHİR

                  30

İL BELEDİYE SAYISI

                  51

İLÇE BELEDİYE SAYISI

                919

BELDE BELEDİYE SAYISI

                397

KÖY SAYISI

           18.329

MAHALLE SAYISI

           32.044

TOPLAM MUHTARLIK

           50.373

 

 

BÜYÜKŞEHİRLERİN NÜFUSU

     61.837.649

51 İL BELEDİYESİ NÜFUSU

       6.892.516

51 İLÇE BELEDİYESİ NÜFUSU

       4.941.583

BELDE VE KÖY NÜFUSU

       6.143.123

TOPLAM NÜFUS

     79.814.871

 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SAYISI

                    30

İL BELEDİYE SAYISI

                    51

BÜYÜKŞEHİRDEKİ İLÇE BELEDİYE SAYISI

                  519

İLÇE BELEDİYE SAYISI

                  400

İL VE İLÇELERE BAĞLI BELDE SAYISI

                  397

TOPLAM BELEDİYE SAYISI

               1.397

 

KÖY SAYISI

             18.329

BÜYÜKŞEHİR MAHALLE SAYISI

             25.906

İL  MAHALLE SAYISI

               1.382

İLÇE MAHALLE SAYISI

               3.161  

BELDE  MAHALLE SAYISI

               1.595

TOPLAM MAHALLE SAYISI

             50.373

 

 

BÜYÜKŞEHİRLERİN TOPLAM NÜFUSUNA GÖRE MAHALLE BAŞINA DÜŞEN KİŞİ SAYISI

 

                  152

İL,İLÇE VE BELDE VE KÖY TOPLAM NÜFUSUNA GÖRE MAHALLE BAŞINA DÜŞEN KİŞİ SAYISI

 

                    45

 

   2- 81 İL YÜZÖLÇÜMÜ, İLÇE SAYISI, KÖY SAYISI, MAHALLE SAYISI NÜFUSU

Sayı

İl

Yüz Ölçümü

(Km2)

İlçe Sayısı

Köy Sayısı

Mahalle Sayısı

Toplam Nüfus

1

Adana

  13 844

  15

 

      829

   2.201.670

2

Adıyaman

    7 337

    8

     446

      173

      610.484

3

Afyon

  14 016

  17

     422

      438

      714.523

4

Ağrı

  11 099

    7

     541

        97

      542.255

5

Amasya

    5 628

    6

     372

      107

      326.351

6

Ankara

  25.632

  25

 

   1.420

   5.346.518

7

Antalya

  20.177

  19

 

      939

   2.328.555

8

Artvin

    7 393

    7

     320

        37

      168.068

9

Aydın

    8.116

  17

 

      670

   1.068.260

10

Balıkesir

  14.583

  20

 

   1.131

   1.196.176

11

Bilecik

    4 179

    7

     245

        60

      218.297

12

Bingöl

    8 004

    7

     325

      129

      269.560

13

Bitlis

    8 294

    6

     348

      123

      341.225

14

Bolu

    8 313

    8

     487

        93

      299.896

15

Burdur

    7 175

  10

     193

      125

      261.401

16

Bursa

  10.813

  17

 

   1.054

   2.901.396

17

Çanakkale

    9 817

  11

     574

        81

      519.793

18

Çankırı

    7 542

  11

     375

        92

      183.880

19

Çorum

  12 428

  13

     759

      126

      527.863

20

Denizli

  12.134

  19

 

      623

   1.005.687

21

Diyarbakır

  15.168

  17

 

   1.043

   1.673.119

22

Edirne

    6 145

    8

     253

        95

      401.701

23

Elazığ

    9 383

  10

     553

      150

      578.789

24

Erzincan

  11 815

    8

     530

      152

      226.032

25

Erzurum

  25.006

  20

  

   1.187

      762.021

26

Eskişehir

  13.960

  14

 

      546

      844.842

27

Gaziantep

    6.803

    9

 

      794

   1.974.244

28

Giresun

    7 025

  15

     550

      195

      444.467

29

Gümüşhane

    6 668

    5

     320

        72

      172.034

30

Hakkari

    7 095

    3

     138

        53

      267.813

31

Hatay

    5.524

  15

 

      593

   1.555.165

32

Isparta

    8 946

  12

     203

      217

      427.324

33

Mersin

  16.010

  13

 

      806

   1.773.852

34

İstanbul

    5.461

  39

 

      959

 14.804.116

35

İzmir

  11.891

  30

 

   1.302

   4.223.545

36

Kars

  10 193

    7

     382

        56

      289.786

37

Kastamonu

  13 064

  19

  1.059

      168

      376.945

38

Kayseri

  16.970

  16

 

      769

   1.358.980

39

Kırklareli

    6 459

    7

     179

      106

      351.684

40

Kırşehir

    6 584

    6

     252

        67

      229.975

41

Kocaeli

    3.397

  12

 

      484

   1.830.772

42

Konya

  40.838

  31

 

   1.201

   2.161.303

43

Kütahya

  11 634

  12

     548

      220

      573.642

44

Malatya

  12.259

  13

 

      716

      781.305

45

Manisa

  13.339

  17

 

   1.090

   1.396.945

46

K.Maraş

  14.520

  11

 

      695

   1.112.634

47

Mardin

    8.780

  10

 

      702

      796.237

48

Muğla

  12.654

  13

 

      572

      923.773

49

Muş

    8 650

    4

     368

      110

      406.501

50

Nevşehir

    5 485

    7

     153

      115

      290.895

51

Niğde

    7 234

    5

     132

      138

      351.468

52

Ordu

    5.861

  19

 

      766

      750.588

53

Rize

    3 835

  11

     348

      205

      331.048

54

Sakarya

    4.824

  16

 

      665

      976.948

55

Samsun

    9.825

  17

 

   1.250

   1.295.927

56

Siirt

    5 717

    6

     283

        64

      322.664

57

Sinop

    5 862

    8

     469

        46

      205.478

58

Sivas

  28 164

  16

  1.238

      250

      621.224

59

Tekirdağ

    6.190

  11

 

      351

      972.875

60

Tokat

  10 042

  11

     619

      317

      602.662

61

Trabzon

    4.628

  18

 

      692

      779.379

62

Tunceli

    7 582

    7

     366

        42

        82.193

63

Şanlıurfa

  19.242

  13

 

   1.386

   1.940.627

64

Uşak

    5 555

    5

     256

        61   

      358.736

65

Van

  20.921

  13

 

      691

   1.100.190

66

Yozgat

  13 690

  13

     566

      227

      241.665

67

Zonguldak

    3 342

    7

     379

      175

      421.041

68

Aksaray

    7 659

    6

     176

      152

      396.673

69

Bayburt

    3 746

    2

     169

        29

        90.154

70

Karaman

    8 678

    5

     159

      131

      245.610

71

Kırıkkale

    4 791

    8

     185

        85

      270.271

72

Batman

    4 477

    5

     279

      126

      576.899

73

Şırnak

    7 078

    6

     238

        91

      483.788

74

Bartın

    2 330

    3

     265

        48

      192.389

75

Ardahan

    4 934

    5

     230

        35

        98.335

76

Iğdır

    3 664

    3

     161

        36

      192.785

77

Yalova

       798

    5

       43

        51

      233.009

78

Karabük

    4 142

    5

     246

        78

      242.347

79

Kilis

    1 412

    3

     137

        88

      130.825

80

Osmaniye

    3 320

    6

     160

      132

      522.175

81

Düzce

    2 492

    7

     279

      114

      370.371

 

TOPLAM

780 043 

919

18 329

 32.044

 79 814 871

 

3- 30 BÜYÜKŞEHİR  YÜZÖLÇÜMÜ, İLÇE SAYISI, MAHALLE SAYISI NÜFUSU, NÜFUS YOĞUNLUĞU

Sayı

İL

Yüz Ölçümü

(Km2)

İlçe Sayısı

Mahalle Sayısı

Toplam Nüfus

Km2 Düşen Kişi Sayısı

1

ADANA

13 844

      15

      829

   2.201.670

        157

2

ANKARA

      25.632

      25

   1.420

   5.346.518

        215

3

ANTALYA

      20.177

      19

      939

   2.328.555

        110

4

AYDIN

        8.116

      17

      670

   1.068.260

        134

5

BALIKESİR

      14.583

      20

   1.131

   1.196.176

          83

6

BURSA

      10.813

      17

   1.054

   2.901.396

        273

7

DENİZLİ

      12.134

      19

      623

   1.005.687

          85

8

DİYARBAKIR

      15.168

      17

   1.043

   1.673.119

        110

9

ERZURUM

      25.006

      20

   1.187

      762.021

          30

10

ESKİŞEHİR

      13.960

      14

      546

      844.842

          60

11

G.ANTEP

        6.803

        9

      794

   1.974.244

        283

12

HATAY

        5.524

      15

      593

   1.555.165

        263

13

MERSİN

      16.010

      13

      806

   1.773.852

        113

14

İSTANBUL

        5.461

      39

      959

 14.804.116

     2.821

15

İZMİR

      11.891

      30

   1.302

   4.223.545

        347

16

KAYSERİ

      16.970

      16

      769

   1.358.980

          79

17

KOCAELİ

        3.397

      12

      484

   1.830.772

        493

18

KONYA

      40.838

      31

   1.201

   2.161.303

          55

19

MALATYA

      12.259

      13

      716

      781.305

          66

20

MANİSA

      13.339

      17

   1.090

   1.396.945

        105

21

K.MARAŞ

      14.520

      11

      695

   1.112.634

          76

22

MARDİN

        8.780

      10

      702

      796.237

          90

23

MUĞLA

      12.654

      13

      572

      923.773

          71

24

ORDU

        5.861

      19

      766

      750.588

        122

25

SAKARYA

        4.824

      16

      665

      976.948

        197

26

SAMSUN

        9.825

      17

   1.250

   1.295.927

        141

27

TEKİRDAĞ

        6.190

      11

      351

      972.875

        149

28

TRABZON

        4.628

      18

      692

      779.379

        165

29

Ş.URFA

      19.242

      13

   1.386

   1.940.627

        101

30

VAN

      20.921

      13

      691

   1.100.190

          57

 

TOPLAM

    399.420    

    519

 25.906

 61.837.649

        149

 

4- 51 İL YÜZÖLÇÜMLERİ, İL, İLÇE, BELDE, KÖY VE MAHALLE SAYISI, MERKEZ İLÇE VE

    NÜFUSU

S

 

         İL

Yüz

Ölçümü

(Km2)

İlçe

Sayı

Belde

Say

Belde

Mah

İlçe Mah

MrkzMah

Toplam Mahalle Sayısı

Köy

Sayısı

Merkez İlçe Nüfus

Toplam Nüfus

1

Adıyaman

  7 337

    8

    14

    71

    68

    33

      151

     446

   245 446

     610.484

2

Afyon

14 016

  17

    41

  181

  186

    58

      425

     422

   224 968

     714.523

3

Ağrı

11 099

    7

      4

    19

    62

    18

        99

     541

   117 213

     542.255

4

Amasya

  5 628

    6

      1

      3

    67

    37

      107

     372

   104 629

     326.351

5

Artvin

  7 393

    7

      1

      3

    27

      7

        37

     320

     26 329

     168.068

6

Bilecik

  4 179

    7

      3

    12

    37

    11

        60

     245

     63 275

     218.297

7

Bingöl

  8 004

    7

      3

    17

    37

    15

        69

     325

   111 364

     269.560

8

Bitlis

  8 294

    6

      6

    41

    69

    13

      123

     348

     51 118

     341.225

9

Bolu

  8 313

    8

      3

    10

    40

    43

        93

     487

   163 018

     299.896

10

Burdur

  7 175

  10

      3

    12

    78

    35

      125

     193

     81 559

     261.401

11

Çanakkale

  9 817

  11

    11

    25

    48

      7

        81

     574

   126 062

     519.793

12

Çankırı

  7 542

  11

      3

    11

    66

    14

        91

     375

     82 740

     183.880

13

Çorum

12 428

  13

      2

    10

  101

    15

      125

     759

   259 205

     527.863

14

Edirne

 6 145

    8

      7

    21

    50

    24

        95

     253

   160 233

     401.701

15

Elazığ

 9 383

  10

      9

    46

    65

    38

      149

     553

   374 319

     578.789

16

Erzincan

11 815

    8

    15

    63

    52

    26

      151

     530

     96 248

     226.032

17

Giresun

  7 025

  15

      8

    43

    98

    28

      194

     550

   107 953

     444.467

18

Gümüşhane

  6 668

    5

      8

    26

    33

    13

        72

     320

     46 986

     172.034

19

Hakkari

  7 095

    3

      4

    20

    18

    15

        53

     138

     56 917

     267.813

20

Isparta

  8 946

  12

      9

    38

  159

    44

      220

     203

   220 322

     427.324

21

Kars

10 193

    7

      1

      1

    32

    23

        56

     382

     82 975

     289.786

22

Kastamonu

13 064

  19

-

 -

  149

    19

      168

  1.059

   114 131

     376.945

23

Kırklareli

  6 459

    7

    13

    44

    50

    12

      106

     179

     74 986

     351.684

24

Kırşehir

  6 584

    6

      3

    16

    37

    14

        67

     252

   130 915

     229.975

25

Kütahya

11 634

  12

    14

    56

    99

    65

      220

     548

   240 814

     573.642

26

Muş

  8 650

    4

    17

    62

    34

    14

      107

     368

     93 052

     406.501

27

Nevşehir

  5 485

    7

    15

    42

    60

    21

      124

     153

   102 997

     290.895

28

Niğde

  7 234

    5

    23

    74

    41

    23

      138

     132

   137 194

     351.468

29

Rize

  3 835

  11

      6

    45

  114

    46

      205

     348

   114 838

     331.048

30

Siirt

  5 717

    6

      5

    12

    38

    13

        63

     283

   147 271

     322.664

31

Sinop

  5 862

    8

 

 

    40

      9

        43

     469

     41 386

     205.478

32

Sivas

28 164

  16

      7

    26

  157

    65

      248

  1.238

   335 943

     621.224

33

Tokat

10 042

  11

    25

  129

  141

    43

      313

     619

   148 149

     602.662

34

Tunceli

  7 582

    7

      1

      8

    26

      8

        42

     366

     32 858

       82.193

35

Uşak

  5 555

    5

      6

    15

    26

    19

        60  

     256

   206 234

     358.736

36

Yozgat

13 690

  13

    22

    69

  129

    28

      225

     566

     85 679

     241.665

37

Zonguldak

  3 342

    7

    17

    82

    75

    19

      176

     379

   108 180

     421.041

38

Aksaray

  7 659

    6

    15

    60

    44

    48

      152

     176

   213 088

     396.673

39

Bayburt

  3 746

    2

      2

      6

      9

    14

        29

     169

     45 407

       90.154

40

Karaman

  8 678

    5

      5

    31

    43

    56

      130

     159

   156 056

     245.610

41

Kırıkkale

  4 791

    8

      2

      8

    49

    28

        85

     185

   194 675

     270.271

42

Batman

  4 477

    5

      5

    20

    64

    42

      126

     279

   402 189

     576.899

43

Şırnak

  7 078

    6

    12

    40

    39

    12

        91

     238

     63.367

     483.788

44

Bartın

  2 330

    3

      4

    15

    14

    18

        47

     265

     68 881

     192.389

45

Ardahan

  4 934

    5

      1

 

      7

      7

        35

     230

     21 587

       98.335

46

Iğdır

  3 664

    3

      3

    10

    12

    14

        36

     161

     89 247

     192.785

47

Yalova

     798

    5

      8

    18

    19

    14

        51

       43

   116 615

     233.009

48

Karabük

  4 142

    5

      1

      7

    44

    27

        78

     246

   118 373

     242.347

49

Kilis

  1 412

    3

 

 

    13

    75

        88

     137

     93 222

     130.825

50

Osmaniye

  3 320

    6

      7

    31

    68

    36

      132

     160

   229 406

     522.175

51

Düzce

  2 492

    7

      2

    11

    47

    56

      115

     279

   162 897

     370.371

 

TOPLAM

390.623

400

  397

1.595

3.161

1382

   6.138

18 329

8.197.996

17.977.222

 

                                   NÜFUSU EN ÇOK OLAN BÜYÜKŞEHİRLER (2016)                          

Sayı

İL

Yüz Ölçümü

       (Km2)

İlçe Sayısı

Mahalle sayısı

Nüfus

1

İSTANBUL

    5.461

  39

      959

 14.804.116

2

ANKARA

  25.632

  25

   1.420

   5.346.518

3

İZMİR

  11.891

  30

   1.302

   4.223.545

4

BURSA

  10.813

  17

   1.054

   2.901.396

5

ANTALYA

  20.177

  19

      939

   2.328.555

6

ADANA

  13 844

  15

      829

   2.201.670

7

KONYA

  40.838

  31

   1.201

   2.161.303

8

GAZİANTEP

    6.803

    9

      794

   1.974.244

9

ŞANLIURFA

  19.242

  13

   1.386

   1.940.627

10

KOCAELİ

    3.397

  12

      484

   1.830.772

 

                                   NÜFUSU EN AZ OLAN BÜYÜKŞEHİRLER (2016)   

Sayı

İL

Yüz Ölçümü

       (Km2)

İlçe Sayısı

Mahalle sayısı

Nüfus

1

ORDU

    5.861

  19

      766

      750.588

2

ERZURUM

  25.006

  20

   1.187

      762.021

3

TRABZON

    4.628

  18

      692

      779.379

4

MALATYA

  12.259

  13

      716

      781.305

5

MARDİN

    8.780

  10

      702

      796.237

6

ESKİŞEHİR

  13.960

  14

      546

      844.842

7

MUĞLA

  12.654

  13

      572

      923.773

8

TEKİRDAĞ

    6.190

  11

      351

      972.875

9

SAKARYA

    4.824

  16

      665

      976.948

10

DENİZLİ

  12.134

  19

      623

   1.005.687

                   

                        NÜFUSU EN ÇOK OLAN BÜYÜKŞEHİR İLÇELERİ (2016)                          

Sayı

İL

    İLÇE

    Mahalle

     sayısı

Yüz Ölçümü

       (Km2)

NÜFUSU

1

ANKARA

ÇANKAYA

      124

        268

   919.119

2

ANKARA

KEÇİÖREN

        51

        199

   903.565

3

GAZİANTEP

ŞAHİNBEY

      192

        939

   886.476

4

BURSA

OSMANGAZİ

      137

        476

   841.756

5

ADANA

SEYHAN

        96

        501

   797.563

6

İSTANBUL

ESENYURT

        43

          43

   795.010

7

İSTANBUL

K.ÇEKMECE

        21

        118

   766.609

8

İSTANBUL

BAĞCILAR

        22

          22

   751.510

9

GAZİANTEP

ŞEHİTKAMİL

      153

        568

   749.322

10

İSTANBUL

ÜMRANİYE

        35

          58

   694.158

 

NÜFUSU EN AZ ALAN BÜYÜKŞEHİR İLÇELERİ (2016)

Sayı

İL

    İLÇE

  Mahalle

    Sayısı

 

Yüz Ölçümü

       (Km2)

NÜFUSU

1

KONYA

YALIHÜYÜK

        4

         81

      1.509

2

ESKİŞEHİR

HAN

      15

       335

      1.946

3

ANTALYA

İBRADİ

        9

     1267

      2.678

4

ANKARA

EVREN

      13

       180

      2.784

5

TRABZON

DERNEKPAZARI

      14

         78

      3.550

6

KAYSERİ

ÖZVATAN

      13

       365

      3.865

7

MALATYA

DOĞANYOL

      16

       233

      4.071

8

KONYA

HALKAPINAR

      17

       483

      4.302

9

KONYA

DERBENT

      13

       442

      4.345

10

ESKİŞEHİR

MİHALGAZİ

        9

       118

      4.561

 

51 İLDE NÜFUSU ENÇOK OLAN İLÇELER (2016)

Sıra

           İLİ

İLÇESİ

İLÇE NÜFUSU

  1

ZONGULDAK

EREĞLİ

       115.987

  2

KIRKLARELİ

LÜLEBURGAZ

       114.698

  3

ŞIRNAK

CİZRE

       112.919

  4

OSMANİYE

KADİRLİ

         90.959

  5

ŞIRNAK

SİLOPİ

         89.090

  6

KÜTAHYA

TAVŞANLI

         71.054

  7

BİTLİS

TATVAN

         70.656

  8

BİLECİK

BOZÖYÜK

         65.967

  9

EDİRNE

KEŞAN

         61.896

10

TOKAT

TURHAL

         62.425

 

51 İLDE NÜFUSU EN AZ OLAN İLÇELER (2016)

Sıra

           İLİ

İLÇESİ

İLÇE

NÜFUSU

  1

KARABÜK

OVACIK

        582

  2

ÇANKIRI

BAYRAMÖREN

        597

  3

KIRKLARELİ

KOFÇAZ

        702

  4

KIRIKKALE

ÇELEBİ

        759

  5

KIRŞEHİR

AKÇAKENT

        842

  6

BİLECİK

İNHİSAR

        933

  7

KİLİS

POLATELİ

     1.088

  8

SİVAS

GÖKOVA

     1.231

  9

ÇORUM

LAÇİN

     1.261

10

TUNCELİ

PÜLÜMÜR

     1.277

 

NÜFUSU 2000’İN ÜSTÜNDE BELDELER (2016)

Sıra

           İLİ

İLÇESİ

BELDESİ

BELDE

NÜFUSU

  1

ÇANAKKALE

MERKEZ

KEPEZ

  21.100

  2

HAKKARİ

YÜKSEKOVA

BÜYÜKÇİFTLİK

  10.066

  3

AKSARAY

MERKEZ

SULTANHANI

    9.912

  4

ELAZIĞ

MERKEZ

YAZIKONAK

    8.781

  5

ÇANAKKALE

AYVACIK

KÜÇÜKKUYU

    8.672

  6

ŞIRNAK

MERKEZ

KUMÇATI

    8.367

  7

ZONGULDAK

EREĞLİ

GÜLÜNÇ

    8.081

  8

IĞDIR

MERKEZ

HALFELİ

    8.077

  9

ERZİNCAN

MERKEZ

DEMİRKENT

    7.886

10

ZONGULDAK

KİLİMLİ

ÇATALAĞZI

    7.820

 

                                   NÜFUSU 2000’İN ALTINDA BELDELER (2016)

Sıra

           İLİ

İLÇESİ

BELDESİ

BELDE

NÜFUSU

  1

ADIYAMAN

BESNİ

KESMETEPE

     1.146

  2

YOZGAT

SARAYKENT

OZAN

     1.326

  3

YOZGAT

AKDAĞMADENİ

OLUKÖZÜ

     1.343

  4

YOZGAT

ÇEKEREK

ÖZÜKAVAK

     1.409

  5

YOZGAT

SARAYKENT

DEDEFAKILI

     1.419

  6

SİVAS

GEMEREK

ÇEPNİ

     1.423

  7

SİVAS

ŞARKIŞLA

CEMEL

     1.495

  8

KIRKLARELİ

BABAESKİ

KARAHALİL

     1.528

  9

SİVAS

YILDIZELİ

GÜNEYKAYA

     1.634

10

SİVAS

ALTINYAYLA

DELİİLYAS

     1.665

 

 

MAHALLE SAYISI EN ÇOK OLAN İLLER

S NO

 

              İLİ

 

          NÜFUSU

 

     İLÇE SAYISI

 

MAHALLE SAYISI

1

ANKARA

        5.346.518

          25 

         1.420

2

URFA

        1.940.627

          13

         1.386

3

İZMİR

        4.223.545

          30

         1.302

4

SAMSUN

        1.295.927

          17

         1.250

5

KONYA

        2.161.303

          31

         1.201

6

ERZURUM

           762.021

          20

         1.187

7

MANİSA

        1.396.945

          17

         1.090

8

BURSA

        2.901.396

          17

         1.054

9

DİYARBAKIR

        1.673.119

          17

         1.043

10

BALIKESİR

        1.196.176

          20

         1.131

 

MAHALLE SAYISI EN AZ OLAN İLLER

S NO

 

              İLİ

 

          NÜFUSU

 

     İLÇE SAYISI

 

MAHALLE SAYISI

1

BAYBURT

          90.154

          2

          29

2

ARDAHAN

          98.335

          5                   

          35

3

IGDIR

        192.785

          3                   

          36

4

ARTVİN

        168.068

          7                    

          37

5

TUNCELİ

          82.193

          7                    

          42

6

SİNOP

        205.478

          8                    

          46

7

BARTIN

        192.389

          3                    

          48

8

YALOVA

        233.009

          5                   

          51

9

KARS

        289.786

          7                    

          56

10

UŞAK

        358.736

          5                   

          61

 

 

                        NÜFUSU EN ÇOK OLAN BÜYÜKŞEHİR MAHALLELERİ (2016)                          

S NO

 

              İLİ

 

           İLÇESİ

 

     MAHALLESİ

 

NÜFUSU

1

DİYARBAKIR

BAĞLAR

BAĞCILAR

89.220

2

İSTANBUL

KÜÇÜKÇEKMECE

ATAKENT

88.956

3

İSTANBUL

ZAFER

ZAFER

85.612

4

İSTANBUL

BEYLİKDÜZÜ

ADNAN KAHVECİ

80.681

5

İSTANBUL

MALTEPE

ZÜMRÜTEVLER

77.313

6

İSTANBUL

KÜÇÜKÇEKMECE

HALKALI MERKEZ

76.786

7

İSTANBUL

ATAŞEHİR

İÇERENKÖY

76.662

8

ANKARA

ALTINDAĞ

KARAPÜRÇEK

73.297

9

İSTANBUL

KÜÇÜKÇEKMECE

İNÖNÜ

73.091

10

İSTANBUL

SULTANGAZİ

50. YIL

72.980

 

 

                        NÜFUSU EN AZ OLAN BÜYÜKŞEHİR MAHALLELERİ (2016)                          

S NO

 

              İLİ

 

           İLÇESİ

 

     MAHALLESİ

 

NÜFUSU

1

ANKARA

NALLIHAN

NEBİOĞLU

      11

2

ANKARA

ŞEREFLİKOÇHİSAR

ÇATÇAT

      11

3

ERZURUM

HINIS

GÜLLÜÇİMEN

      12

4

SAMSUN

HAVZA

ORHANİYE

      12

5

ERZURUM

PAZARYOLU

BAYINDIR

      12

6

MARDİN

DARGEÇİT

BATUR

      12

7

VAN

GÜRPINAR

KAPÇIK

      13

8

İSTANBUL

FATİH

SARIDEMİR

      14

9

MALATYA

DOĞANYOL

POYRAZ

      15

10

İZMİR

ÇEŞME

KARAKÖY

      16

 

KÖY SAYISI EN ÇOK OLAN İLLER

S NO

 

              İLİ

 

          NÜFUSU

 

İLÇE SAYISI

 

KÖY SAYISI

1

SİVAS

          621.224

         16

        1.238

2

KASNAMONU

          376.945

         19

        1.059

3

ÇORUM

          527.863

         13

           759

4

TOKAT

          602.662

         11

           619

5

ÇANAKKALE     

          519.793

         11

           574

6

YOZGAT     

          241.665

         13

           566

7

ELAZIĞ

          578.789

         10

           553

8

GİRESUN

          444.467

         15

           550

9

KÜTAHYA

          573.642

         12

           548

10

AĞRI

          542.255

           7

           541

 

 

KÖY SAYISI EN AZ OLAN İLLER

S NO

 

              İLİ

 

          NÜFUSU

 

 İLÇE SAYISI

 

KÖY SAYISI

1

Yalova

         233.009

             5

               43

2

Niğde     

         351.468

             5

             132

3

Kilis

         130.825

             3

             137

4

Hakkari

         267.813

             3

             138

5

Nevşehir

         290.895

             7

             153

6

Osmaniye

         522.175

             6

             160

7

Iğdır

         192.785

             3

             161

8

Bayburt       

           90.154

             2

             169

9

Aksaray

         396.673

             6

             176

10

Kırklarel

         351.684

             7

             179

 

 

NÜFUSU EN ÇOK OLAN KÖYLER (2016)                          

S NO

 

              İLİ

 

           İLÇESİ

 

     KÖYÜ

 

NÜFUSU

1

NİĞDE

MERKEZ

FERTEKKÖY

   6.782

2

HAKKARİ

MERKEZ

ALTINSU

   4.560

3

MUŞ

MERKEZ

SÜTLÜCE

   4.549

4

HAKKARİ

ŞEMDİNLİ

KORGAN

   4.366

5

IĞDIR

MERKEZ

AŞAĞIERHACI

   4.074

6

MUŞ

MERKEZ

GÜZELTEPE

   3.865

7

HAKKARİ

ŞEMDİNLİ

GELİŞEN

   3.803

8

HAKKARİ

MERKEZ

ANADAĞ

   3.740

9

DÜZCE

MERKEZ

YÖRÜK

   2.933

10

IĞDIR

MERKEZ

KARAKUYU

   2.834

 

                                   NÜFUSU EN AZ OLAN KÖYLER (2016)                          

S NO

 

              İLİ

 

           İLÇESİ

 

     KÖYÜ

 

NÜFUSU

1

GÜMÜŞHANE

KELKİT

YOLÇATI

         1

2

ŞIRNAK

BETTÜŞŞEBAP

DOĞANYOŞ

         1

3

ŞIRNAK

BETTÜŞŞEBAP

ORTALI

         1

4

TUNCELİ

OVACIK

KARATAŞ

         1

5

BİNGÖL

ADAKLI

CEVİZLİ

         2

6

BİNGÖL

YENİSU

AKIMLI

         2

7

ERZİNCAN

TERCAN

GÖKDERE

         2

8

GÜMÜŞHANE

ŞİRAN

ELMAÇUKURU

         2

9

GÜMÜŞHANE

ŞİRAN

DANBÜLÜ

         2

10

SİİRT

ERUH

KÖRÜKLÜKAYA

         2